آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52109
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1393 11:37
تعداد بازدید : 838

5 استان در انتظار مجوز ارایه خدمات تلویزیون اینترنتی

مدیرکل شرکت مخابرات استان یزد با بیان نصب کلیه تجهیزات IP MEDIA (تلویزیون اینترنتی) در این استان، اظهارکرد: با راه اندازی این طرح در سال جاری، مشترکان شبکه دیتای مخابرات می توانند به آرشیو برنامه های صدا و سیما دست یابند. تلویزیون اینترنتی.jpg


ایسنا- مهدی مقوم با بیان اینکه طرح IP MEDIA علاوه بر یزد در ۵ استان دیگر کشور نیز راه اندازی خواهد شد، اظهارکرد: البته استان یزد کلیه تجهیزات مذکور را نصب کرده و منتظر صدور مجوز راه اندازی آن است.
وی افزود: از دیگر اقدامات سال جاری مخابرات استان یزد تکمیل فاز پنجم تلفن همراه در استان با راه اندازی ۲۵ سایت جدید در شش ماهه اول امسال، ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه در شش ماهه دوم سال و نیز ایجاد ۶۰ هزار پورت جدید اینترنت پر سرعت در استان، خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به دایری ۲۶ هزار و ۷۰۰ شماره تلفن ثابت در یک سال گذشته، گفت: در حال حاضر افزون بر ۴۹۵ هزار تلفن ثابت در استان یزد مشغول به کار است که ضریب نفوذ استان را به ۴۷. ۶ درصد رسانده است که این میزان نسبت به متوسط کشوری ۱۱ واحد بیشتر است.
وی با اشاره به متوسط ضریب نفوذ ۷۴. ۸ واحدی تلفن همراه اول در کشور، این میزان را در استان یزد ۹۴. ۷ واحد اعلام کرد.
وی با اشاره به تاکید دولت مبنی بر گسترش ظرفیت های دیتا در کشور، از اهتمام شرکت مخابرات استان در این رابطه خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۷ سایت دیتا، ۲۱ شهر و ۳۲۴ روستای استان را به شبکه دیتا متصل کرده است.
مقوم با اشاره به سرویس دهی بیش از ۴۴ هزار پورت ADSL از سوی شرکت های PAP در استان، افزود: مخابرات استان نیز حدود ۷۲ هزار پورت دیتا نصب شده دارد که در حال حاضر ۵۶ هزار پورت آن در حال فعالیت است.
وی اعلام کرد: به عبارتی در استان یزد قریب ۱۰۰ هزار مشترک دیتا از خدمات اینترنت پرسرعت بهر ه مند هستند که با توجه به جمعیت حدوداً ۲۵۰ هزار خانوار یزدی، رقم مناسبی است و استان از این لحاظ وضعیت خوبی را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی از افزایش پهنای باند استان در ۶ ماهه ابتدایی امسال و همچنین افزایش پهنای باند کشور در ۶ ماهه دوم سال جاری خبر داد و اعلام کرد: در حال حاضر علاوه بر ۷۹۰ شعبه بانک استان، ۳۰۶ مرکز بهداشتی و درمانی استان نیز به شبکه دیتا اتصال دارند.
مقوم با اشاره به برخورداری بالغ بر ۹۷ درصد از جمعیت روستایی استان از تلفن خانگی، عنوان کرد: در حوزه روستایی حدود ۶۲ هزار تلفن روستایی با ضریب نفوذ ۳۸. ۸ درصد در استان مشغول به کار است. همچنین ۳۰۰ روستای از امکانات تلفن سیار روستایی GSM برخوردار هستند. وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در چهار مرحله ۲۵۰ طرح مخابراتی با سرمایه ۴۶ میلیارد تومان در استان به بهر ه برداری رسیده است و در هفته مخابرات امسال نیز ۳۰ طرح با سرمایه گذاری ۳۷. ۳ میلیارد ریال در استان افتتاح شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :