آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52108
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1393 11:35
تعداد بازدید : 845

اختلال رایتل در استان های هم کد شده

پس از هم کدسازی تلفن های ثابت در استان های مختلف برخی از کاربران اپراتور سوم تلفن همراه از مشکلات شماره گیری این شهر ها با خطوط رایتل خبر داده اند.
رایتل.jpg


ایسنا- به دنبال اجرای طرح هم کدسازی تلفن های ثابت که تا کنون در حدود هشت استان به اجرا درآمده تغییراتی در شماره تماس های مشترکان این استان ها ایجاد شده و معمولا یک رقم به ابتدای آن ها اضافه شده و کدهای شهری آن ها نیز تغییر کرده است.
اما پس از تغییر این شماره ها، مشترکان اپراتور سوم یعنی افرادی که از سیم کارت های رایتل استفاده می کنند در موارد متعدد در گرفتن شماره های تلفن ثابت با مشکلاتی مواجه شده اند.
در این زمینه برخی کاربران اپراتور سوم در استان زنجان این گونه اعلام کرده اند که پس از هم کد شدن این شهر در موارد متعدد وقتی از خط رایتل با تلفن های ثابت تماس گرفته می شود این پیام داده می شود که شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد.
روابط عمومی اپراتور سوم در این زمینه گفته است که بر اساس روال مرسوم شرکت مخابرات ایران برای تغییر در شماره های استان های هم کد شده نامه ای را به اپراتورهای کشور ابلاغ می کند که برای استان های سمنان و قزوین که پیش از این هم کد شده بودند این اتفاق افتاده و به دنبال ابلاغ این نامه تغییرات لازم از ۲۲ اردیبهشت ماه در استان سمنان انجام شد و در استان قزوین هم تا سی و یکم اردیبهشت ماه انجام می شود. اما گفته می شود تاکنون برای استان های زنجان و همدان هیچ نامه ای از سوی مخابرات به اپراتور سوم ارسال نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :