fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 52084
  تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 12:52
  تعداد بازدید : 703

  بان کی مون خواستار کاهش شکاف دیجیتالی برای آینده پایدار ملت ها شد

  دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار کاهش شکاف دیجیتالی و بهره برداری از توان فناوری در جهت ایجاد آینده ای پایدار برای عموم مردم شد.
  خبرگزاری مهر- بان کی مون در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعات 17 مه 2014 برابر با 27 اردیبهشت ماه اعلام کرد: امسال موضوع روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بر شیوه بکارگیری فناوری های اطلاعات و ارتباطات برای کمک به پیشرفت توسعه پایدار تمرکز دارد.
  وی افزود: فناوری های اطلاعات و ارتباطات مرکز قدرت اقتصاد جهانی بوده و راه حل برای رشد اقتصادی پایدار و سعادتمندی همگانی ارایه می دهند.
  بان کی مون گفت: ارتباطات باند پهن ابزار دگرگون شونده برای دستیابی به سه ستون توسعه پایدار شامل رشد اقتصادی، شمول اجتماعی و توازن زیست محیطی است. اینها عوامل کلیدی بحث درباره دستور کار توسعه پس از سال 2015 است.
  دبیر کل سازمان ملل ادامه داد: شبکه های باند پهن راه حل های دوستدار محیط زیست برای مدیریت شهرهای در حال گسترش و نظام های های حمل و نقل ارائه می دهند؛ همچنین این شبکه ها برای صنایع تولیدی و مولدهای نیرو، بازدهی را افزایش داده و تشخیص طبی از راه دور را برای درمان بیماران در نقاط دور افتاده مهیا  می کنند و نهایتا کاربرد آموزشی را برای دانش آموزان در سراسر جهان بهبود می بخشند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :