آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52066
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 12:27
تعداد بازدید : 628

مادربوردهای جدید ایسوس به بازار ایران معرفی شد

ایسوس در یک نشست خبری که روز 21 اردیبهشت ماه در هتل فرودوسی تهران برگزار شد، از مادربوردهای جدید سری 9 خود رونمایی کرد. فناوران- به گفته مدیر روابط عمومی شرکت ایسوس، مادربورد های جدید این برند شامل سه رده کلی مادربورد های سری Z ، سری نظامی Sabertooth   و سری گیمینگ  Maximus VII است .
مجید کشاورز در مورد مادربوردهای سریz  گفت:  5 WAY OPTIMAZATION   که در واقع نسل جدید و بهبود یافته نسل گذشته خود است، همراه با نسل پنجم پردازنده های هوشمند دوگانه، این نسل از مادربورد های ایسوس را کامل تر کرده است. به گفته وی، ایسوس برای این دو فناوری انحصاری خود، 5 رکن اصلی در نظر گرفته که شامل  TPU،EPU، Fan Xpert3،DIGI+Power  و ویژگی جدید Turbo App است.  همچنین تعبیه سوکت های فن pwdldc  روی نسخه جدید Fan Xpert 3 که موجب افزایش سرعت فن ها خواهد شد از ویژگی های این مادربوردهای جدید است.
وی افزود: فناوری TPU نیز به منظور افزایش کارایی قطعات و اورکلاکینگ در مادربوردهای جدید این خانواده مورد استفاده قرار گرفته است.  EPUنیز فناوری اختصاصی ایسوس در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی است.
اما یکی از ویژگی های جدید که فقط در مادر بورد های سری 9 ایسوس می توان یافت، نسخه نهایی SATA Express  و سوکت M.2 است. در واقع SATA Express  نسل جدید و ارتقا یافته SATA است که نرخ تبادل اطلاعات در آن تا 10 گیگابیت در ثانیه می رسد.
همچنین ایسوس اولین بار برای مادربورد های سری 9 کیس ویژه ای عرضه کرده که قابلیت نصب دو کارت توسعه دهنده M.2 یا دو پورت  mSATA یا دو حافظه 2.5   SATA  یا HDD  را داراست.
در زمینه بازی های کامپیوتری نیز ایسوس برای سری گیمینگ امکانات ویژه ای را  در نظر گرفته است.
به گفته کشاورز، سه ویژگی Turbo APP ،Turbo LAN وCrystal Sound 2  ازجمله این فناوری هاست.
ASUS HomeCloud  نیز نسل جدید سرویس ابری ایسوس با قابلیت های  ویژه است که به واسطه این فناوری، کاربر می تواند توسط یک منبع ذخیره سازی، سرویس ابری اختصاصی برای خود راه اندازی کند. همچنین قابلیت دیگری با نام Wake on WAN به کاربران این قابلیت را می دهد تا توسط ابزارهای هوشمند و کامپیوتر خود را مدیریت کنند.
 همچنین می توانند محتوای چند رسانه ای با کیفیت بالا را روی دستگاه های دیگر اجرا کنند.
شرکت ایسوس همچنین چندین مدل جدید را به خانواده Sabertooth  یا نظامی خود افزوده است که دارای ویژگی ها جدیدی هستند. یکی از ویژگی های جدید این سری  استفاده  از میکروچیپ جدیدی با نام TUF ICe است که  به طور دقیق دما را پایش و همچنین فن های سیستم را کنترل می کند.
علاوه بر این، کاربر می تواند برای هر یک از فن های سیستم تنظیمات خاصی را اعمال کرده یا به واسطه ویژگی Thermal Radar 2 و با یک کلیک تمامی فن ها را به صورت اتوماتیک و با توجه به شرایط سیستم تنظیم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :