آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52053
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 12:12
تعداد بازدید : 625

راهبرد شبکه ملی فرهنگ در حال تدوین است

مدیر شبکه ملی فرهنگ گفت: طرح راهبردی شبکه ملی فرهنگ در حال تدوین است و افق این طرح برگفته از منویات مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل شورای عالی فضای مجازی است. روابط عمومی مرکز رسانه های دیجیتال- مهدی افراسیابی، در همایش مدیران مجتمع های فرهنگی دیجیتال و رابطان استانی ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: شبکه ملی فرهنگ در سال 88 ایجاد شد و امروز این مولود مبارک آماده تحول و ورود به عرصه جدید است.

  300 خانه و پایگاه فرهنگی دیجیتال
وی با بیان اینکه شبکه ملی فرهنگ از ابتدای آغاز فعالیت تا به امروز بیش از 300 خانه و پایگاه فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور دارد، افزود: تشکیلات و یا نهادی که 300 پایگاه در کشور داشته باشد، جریانی مقتدر و تاثیرگذار است.
مدیر شبکه ملی فرهنگ عنوان کرد: باید بتوانیم در آینده نزدیک تعداد 300 مرکز فرهنگی دیجیتال را به 3 هزار پایگاه افزایش دهیم. توسعه تعدادی، بهبود کیفیت خدمات و همچنین گسترش شبکه در اولویت برنامه های شبکه ملی فرهنگ قرار دارد. افراسیابی گفت: شبک ملی فرهنگ همچون جریانی است که افراد در مسیر قرار گرفته را با سرعت بالاتری به مقصد می رساند و تحولات بیشتری را در این میان موجب می شود.
وی گفت: یکی از عوامل مهم در ارزیابی عملکرد شبکه ملی فرهنگ، حرکت و تلاش تیمی فعالان این عرصه است. مدیران مراکز، مجتمع ها و خانه های فرهنگی دیجیتال باید با فعالیتی منسجم جریان ایجاد شده را سرعت بخشند و همچنین عمق و پهنای آن را افزایش دهند. در غیر این صورت این جریان فرهنگ ساز آن طور که باید موثر واقع نخواهد شد.

  تدوین طرح راهبردی شبکه ملی فرهنگ
مدیر شبکه ملی فرهنگ با اعلام خبر تدوین طرح راهبردی شبکه ملی فرهنگ، تصریح کرد: مهم ترین وظیفه ما تولید و حمایت از محتواست. قصد داریم با توجه به پتانسیل موجود در حوزه فناوری، سرمایه گذاری وسیع و هدفمندی را در جهت بهره وری حداکثری ایجاد و پیشرفت همه جانبه کشور و ارایه خدمات گسترده و مفید به اقشار گوناگون مردم را فراهم سازیم. البته آسیب شناسی و صیانت از محتوا نیز در دستور کار شبکه ملی فرهنگ قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :