آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52047
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1393 10:47
تعداد بازدید : 734

راه‌اندازی ۳۰۰ فروشگاه عرضه خدمات مخابراتی در سال جاری

مخابرات از مشترکانش 800 میلیارد تومان طلب دارد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های مخابراتی و ارتباطی کشور امسال هزینه خواهد شد.

ایرنا- مظفر پوررنجبر در مراسم بهره برداری از ۱۹۸ طرح مخابراتی لرستان، افزود: یک میلیون شماره دائمی، چهار تا پنج میلیون عدد سیم کارت اعتباری و پنج میلیون خط پرسرعت اینترنت نیز در سال جاری در کشور واگذار می شود.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران هشت هزار میلیارد ریال از مشترکان خود طلب دارد، اظهار کرد: اکنون ۳۰ میلیون خط ثابت و ۶۰ میلیون خط همراه اول دراختیار مشترکان قرار دارد.

پوررنجبر با اشاره به گذشت دو سال از طرح پنج ساله ارتقای کمی و کیفی خدمات شرکت مخابرات، گفت: تلاش می کنیم در سه سال باقیمانده از اجرای این طرح، ضمن بهبود کیفی خدمات، زمینه برای استفاده همگانی خطوط پرسرعت اینترنت در کشور فراهم شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات افزود: اکنون ۶۰ هزار نیروی انسانی در این شرکت فعال هستند و هنوز برنامه ای برای تعدیل نیرو ها تدوین نشده است.

۶۰۰ میلیارد تومان درآمد اینترنت

وی همچنین با بیان اینکه امسال اپراتور جدید در کشور راه اندازی نخواهد شد، گفت: از کیفیت و نحوه ارائه خدمات به مشترکان شرکت مخابرات در کشور، رضایت کامل نداریم و بر این اساس تلاش می کنیم در دو سال آینده شاهد افزایش کیفیت و تنوع خدمات اینترنتی در کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین گفت: درآمد سال گذشته این شرکت از محل فروش خطوط پرسرعت اینترنت سه هزار میلیارد ریال بوده و این در حالی است که این میزان در سال جاری به شش هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی افزود: تقاضا برای دریافت سرویس و خدمات مخابرانی درکشور افزایش چشمگیری یافته که برای موفقیت در عرضه ارائه خدمات، باید با برنامه عمل کرد.

تاسیس ۳۰۰ فروشگاه خدمات مخابراتی

مدیر فروش خانگی شرکت مخابرات ایران هم در این آیین گفت: ۳۰۰ فروشگاه عرضه خدمات مخابراتی مربوط به این شرکت (برند شاپ) سال جاری در کشور راه اندازی می شود.

طاهره مهدیه با بیان اینکه از این تعداد شش فروشگاه در استان لرستان ایجاد می شود، افزود: هم اکنون پنج باب از این فروشگاه ها در کشور راه اندازی و فعال شده است.

وی افزود: براساس نظرسنجی های انجام شده از مشتریان دریافت خدمات اینترنتی و مخابراتی این فروشگاه ها، سطح کیفی فروش و خدمات ارائه شده دراین مراکز نسبت به گذشته ۸۶ درصد افزایش داشته است.

مهدیه خاطرنشان کرد: فروشگاه اختصاصی عرضه خدمات مخابراتی (برند شاپ) خدماتی از قبیل اینترنت پر سرعت با مودم بیسیم و رایگان، پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارائه تخفیف های مناسب را به متقاضیان ارائه می کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان لرستان هم از راه اندازی وفعال سازی شبکه اینترنت پرسرعت در سطح ۱۹۰ مرکز مخابرات روستایی استان در سال جاری خبر داد. مسیب قبادیان افزود: تلاش می شود با برنامه ریزی های انجام شده و تخصیص اعتبارات ملی، این مهم در شش ماهه نخست امسال محقق و اجرا شود.

وی اظهار داشت: همچنین در ادامه اجرای طرح های uso روستایی، طی سالجاری ۷۷ روستای دارای جمعیت کمتر از ۲۰ خانوار و ۱۴ روستا با جمعیت بیش از ۲۰ خانوار از خدمات مخابراتی و ارتباطی بهره مند خواهند شد.

واگذاری پنج میلیون اینترنت پرسرعت

همچنین مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران نیز اعلام کرد: امسال پنج میلیون اینترنت پرسرعت (ADSL) به متقاضیان این شرکت واگذار می شود.

داود زارعیان گفت: شرکت مخابرات ایران مقرر کرده است که امسال پنج میلیون ADSL پرسرعت واگذار کند و تعداد مشترکان این شرکت نیز از حدود سه میلیون به هشت میلیون برسد. وی با اشاره به اینکه تامین پهنای باند اینترنتی به اپراتور ها وظیفه دولت است، گفت: شرکت مخابرات نیز به عنوان یکی از اپراتور ها کشور منتظر است تا دولت با تامین پهنای باند تعهدات خود را نسبت به متقاضیان عملیاتی کند.

زارعیان با اشاره به اینکه اتحادیه جهانی ارتباطات هرسال برای چنین روزی شعاری را انتخاب و به اعضا اعلام می کند، گفت: شعار جهانی امسال ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار است و کشورهای عضو ملزم هستند براساس این شعار برنامه های عملیاتی خود را تنظیم و اجرا کنند.

وی افزود: دلیل این نامگذاری این است که ارتباطات در سطح دنیا تقریبا در حوزه تلفن همراه و ثابت به وضعیت بسیار مطلوبی رسیده است لازم است از این به بعد فعالیت در حوزه اینترنت پرسرعت نیز تکمیل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :