آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5136
تاریخ انتشار : 27 دی 1390 9:0
تعداد بازدید : 434

نماینده مجلس:

کنترل های امنیتی باعث اختلالات شبکه اینترنت شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اختلالات شبکه اینترنت را موقت اعلام کرد و گفت: برخی کنترل های امنیتی باعث ایجاد مشکلات در این شبکه شده است.

موبنا- نادر قاضی پور با اشاره به اینکه در خصوص اختلالات شبکه اینترنت مذاکراتی با مسوولان وزارت ارتباطات صورت گرفته، اعلام کرد: در شرایطی به دلیل مسایل امنیتی باید شبکه اینترنت کنترل شود.
وی با اشاره به اینکه وضعیت شبکه اینترنت به طور پیوسته توسط مجلس و کمیسیون صنایع بررسی می‌شود ادامه داد: این اختلالات موقتی است و تا چندی دیگر بر طرف می‌شود.

اختلالات اینترنت، ربطی به شرکت ارتباطات زیر ساخت ندارد
مدیر روابط‌ عمومی شرکت زیرساخت با تایید وجود اختلالات در شبکه اینترنت کشور اعلام کرد: این اختلالات ارتباطی ربطی به شرکت ارتباطات زیرساخت ندارد.
محمدرضا فرنقی زاد گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تامین  کننده و متولی پهنای باند هیچ مشکلی ندارد، افزود: این شرکت به عنوان یک سد عمل می‌کند و نباید هر اختلالی که در این شبکه ایجاد می‌شود را مربوط به آن  دانست.
وی با تاکید بر اینکه هیچ اختلالی در شبکه زیرساخت وجود ندارد، اعلام کرد: خبرنگاران می‌توانند از شبکه زیرساخت بازدید کنند و با  وضعیت این شبکه از نزدیک آشنا شوند.
 فرنقی زاد با بیان اینکه در مسیر واگذاری اینترنت به کاربر نهایی ایجاد مشکلات گوناگونی ادامه داد: هر یک از اپراتور و شرکت‌های فعال در این حوزه باید پاسخگوی فعالیت خود باشند.
وی در پاسخ به این پرسش که دلیل اینکه چرا تمام اپراتور و شرکت‌های فعال در این حوزه به طور همزمان با مشکل مواجه می‌شوند، اعلام کرد: این موضوع ربطی به شرکت ارتباطات زیر ساخت ندارد  زیرا که شبکه زیرساخت بدون هیچ اختلالی در حال ارایه سرویس است.
 این در حالی است که چند ماهی است که اختلال در شبکه اینترنتی کشور و افت سرعت این سرویس ادامه دارد و طی یک هفته اخیر این اختلالات به اوج خود رسیده است، اما در شرایط حاضر و با کاهش کیفیت و سرعت اینترنت هیچ نهادی پاسخگوی این مشکل نیست و هر یک از ارگان‌های مربوطه از شرکت زیرساخت تا شرکت‌های خدمات دهنده سرویس اینترنتی مشکل به وجود آمده را به گردن یکدیگر می‌اندازند.
 این در حالی است که برخی از نمایندگان مجلس  کنترل شبکه اینترنت را دلیل مسایل امنیتی به دلیل این اختلالات اخیر شبکه اعلام کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :