آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5098
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 2:8
تعداد بازدید : 515

شارژ کردن موبایل با یک قاشق آب

شرکتی سوئدی نوعی شارژر ویژه تلفن های همراه، دوربین ها و سیستم های GPS ابداع کرده است که می تواند ابزارهای الکترونیکی را با کمک آب شارژ کند.

مهر- شرکت سوئدی با نام myFC شارژر PowerTrekk را برای افرادی ابداع کرده است که مدت زمان زیادی را از شبکه برق فاصله دارند و نمی‌توانند در زمان مناسب از شبکه برق برای شارژ کردن ابزار الکترونیکی خود استفاده کنند.
این شارژر جدید تنها به یک قاشق سوپخوری آب نیاز دارد تا بتواند انرژی مورد نیاز برای 10 ساعت یک موبایل را تامین کند. این شارژر به واسطه واکنش‌های شیمیایی انرژی تولید می‌کند و در آن آب با سیلیسید سدیم واکنش داده و گاز هیدروژن به وجود می‌آورد.
سیلیسید سدیم پودر شیمیایی جدیدی است که توسط شرکتی به نام SiGNa تولید می‌شود و این شارژر اولین محصول تجاری است که از این پودر شیمیایی استفاده می‌کند. هر ابزاری که دارای درگاه USB باشد می‌تواند به این شارژر وصل شود و هر نوع آبی را نیز می‌توان در این شارژر به کار گرفت، حتی اگر آب از دریا به دست آمده باشد. حتی می‌توان در این شارژر از آب گودال‌های درون خیابان نیز ریخت به شرطی که این آب مملو از رسوبات و گل و لای نباشد.
اولین نمونه این شارژر سال گذشته در کنگره موبایل جهان در بارسلونا رونمایی شد اما نسخه تکمیل شده آن اکنون در نمایشگاه الکترونیک‌های مصرفی 2012 در لاس وگاس عرضه شده است.
انتظار می‌رود این ابزار در دو سری یک و سه کیلو واتی در ماه‌های می و ژوئن با قیمت احتمالی 199 یورو در اروپا عرضه شود. عملکرد این شارژر بسیار ساده است، سدیم درون مخزنی کوچک و گرد ذخیره می‌شود، شکاف‌های شارژر در نیمی از لایه خارجی این مخزن تعبیه شده‌اند و در نیمه دیگر مخزن آب کوچکی وجود دارد که یک قاشق آب درون آن ریخته می‌شود.
بر اساس گزارش میل آنلاین، زمانی که دریچه شارژر بسته می‌شود، واکنش‌های شیمیایی به صورت خودکار آغاز به کار می‌کنند و شارژر تولید انرژی را آغاز می‌کند. این واکنش‌های شیمیایی کاملا پاک بوده و محصول جانبی آنها کمی بخار آب است. می‌توان از این شارژر به عنوان منبع مستقیم انرژی برای روشن ساختن یک لامپ نیز استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :