آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50975
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1393 10:46
تعداد بازدید : 960

گوگل پلاس، روی لبه تیغ

چند روز پیش ویک گاندوترا (Vic Gundotra)، یکی از مقامات گوگل اعلام کرد که بعد از هشت سال فعالیت در گوگل، به زودی این شرکت را ترک خواهد کرد. همین خبر سوالات بسیاری را ایجاد کرده که مهم ترین آنها درباره آینده گوگل پلاس است. زیرا گوگل پلاس نخستین و مهم ترین پروژه ای است که وی در گوگل انجام داده است.
فناوران- گوگل برای چشم و هم چشمی با فیس بوک، گوگل پلاس را راه اندازی کرد که برعکس فیس بوک با استقبال زیادی روبه رو نشد. البته گوگل تمام تلاش خود را برای جان گرفتن این شبکه اجتماعی کرد و از روش های مختلفی برای جذب کاربران استفاده کرد که بعضی از آنها برای کاربران کاملا اجباری بود. حال به نظر می رسد با رفتن گاندوترا، گوگل پلاس بار دیگر با چالش بزرگی مواجه شده که معلوم نیست از این چالش هم جان سالم به در ببرد یا خیر.
شاید مهم ترین خبری که پس از خروج گاندوترا از گوگل نظر بسیاری را به خود جلب کرده است، عدم اجبار به کاربران برای استفاده از سرویس گوگل پلاس خواهد بود. همانطور که می دانید گوگل از هر موقعیتی برای جذب کاربران به سمت سرویس شبکه ی اجتماعی خود استفاده می کرد که یکی از موارد، استفاده از کاربران سرویس های محبوب خود بود. هرچند این خبر تا حدودی مسرت بخش است، اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که هنوز برای ایجاد یک حساب کاربری در جی میل، باید به داشتن یک حساب کاربری در گوگل پلاس نیز تن داد.
گویا گاندوترا با برخی از طرفداران ترکیب گوگل پلاس با سرویس های پرطرفدار گوگل دارای تنش هایی بوده است. با یان حال به نظر می رسد که دیوید بسبریس (David Besbris) بر صندلی گآندوترا تکیه بزند. هرچند شایعات موجود در حاشیه کمپانی گوگل نشان از انتقال مسوولیت اداره گوگل پلاس به فردی است که هم اکنون بر فعالیت تیم کروم و آندروید نظارت دارد و این شخص ساندار پیچای است که هم اکنون بر مسند ریاست دو پلات فرم حیاتی گوگل، یعنی کروم و آندروید تکیه زده است. البته هنوز نمی توان این شنیده ها را قابل استناد خواند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :