آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50974
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1393 10:43
تعداد بازدید : 851

در واکنش به گزارش‌های فناوران مطرح شد

پیوست فرهنگی فناوری های نوین در دست تدوین

فناوران- پنج روز پس از انتشار یادداشتی در روزنامه فناوران با عنوان «پیوست فرهنگی نسل ۳ و ۴ داریم یا نه؟» دو مقام مسوول در وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی خبر از اتخاذ تدابیری در این خصوص دادند که در آینده مشکلات پیش آمده در روند واگذاری خدمات و سرویس های فناوری های جدید مرتفع شود.

 توسعه فناوری اطلاعات با پیوست فرهنگی
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید با پیوست فرهنگی همراه شود گفت: امروز ۹۰ درصد کاربری ها در داخل کشور از اینترنت به نحو مطلوب و مفید است اما باید توسعه ICT در کشور را به گونه ای دنبال کنیم که حداقل آسیب ها را داشته 
باشد. 
وی با بیان اینکه دنیا به سرعت در حال تغییر است و اعتقاد دارم این سرعت مرهون پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، گفت: این سرعت به گونه ای در حال افزایش است که تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵۰ میلیارد انسان و ابزار بتوانند از طریق اینترنت کارهای عملیاتی انجام دهند. 
وی در ادامه گفته براساس سیاست ها و اولویت هایی که در دولت دنبال می شود، امیدواریم بتوانیم با رفع مشکلات اینترنت ظرف دو سال آینده پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. 

 پیوست فرهنگی در مراحل نهایی
در همین حال یک مقام مسوول در مرکز ملی فضای مجازی نیز می گوید: پیوست فرهنگی تکنولوژی های تازه وارد که در مرکز ملی فضای مجازی در حال تدوین است آخرین مراحل تهیه را برای تصویب در شورایعالی فضای مجازی می گذراند. 
محمدحسین پور مدیر روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی گفت: تدوین پیوست فرهنگی برای تکنولوژی های تازه وارد با هدف ارایه ضوابط و الزامات به اپراتورهای خدمات دهنده در کشور در دستور کار قرار گرفته تا پس از سرمایه گذاری در ارایه سرویس با مشکل محتوایی و فرهنگی مواجه نشوند. 
وی افزود: هم اکنون کارگروه محتوای مرکز ملی فضای مجازی این آیین نامه را در موضوعات مختلف برای تدوین نهایی مورد بررسی قرار داده 
است. 
مدیر روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه در این زمینه هر هفته از سوی کمیسیون های مرتبط، گزارشات پیشرفت کار برای تدوین این پیوست فرهنگی ارایه می شود گفت: پیش بینی می شود با توجه به سرعت انجام این طرح، آیین نامه پیوست فرهنگی بزودی برای ارایه به شورای عالی فضای مجازی آماده شود. 
حسین پور خاطرنشان کرد: پیوست فرهنگی تکنولوژی های ارتباطی پس از تصویب در کمیسیون محتوا به صورت آیین نامه باید در شورایعالی فضای مجازی تصویب شود تا ارایه دهندگان خدمات ارتباطی جدید بتوانند براساس الزامات و قوانین مندرج در این آیین نامه در حوزه محتوایی فرهنگی، سرویس های جدید را به کاربران ارایه کنند. 
گفته شده که مصداق نخست این پیوست فرهنگی شامل تماس تصویری نسل سوم موبایل برای اپراتور رایتل خواهد بود؛ ارایه این سرویس از دی ماه سال ۹۱ به دلیل مخالفت هایی ممنوع اعلام شد. با این حال باز هم زمانی برای تصویب و ابلاغ پیوست های فرهنگی ارایه نشده و تنها گفته شده است که بزودی قرار است به شورای عالی فضای مجازی ارایه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :