آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50973
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1393 10:38
تعداد بازدید : 937

مافیای فروش فیلترشکن در ایران

طبیعتا در همه کشور ها بسته به نوع سیاست هایشان فیلترینگ اعمال می شود و همین موضوع عاملی است که مکان های غیرقانونی در شبکه مجازی به وجود آیند تا این محدودیت را دور بزنند.

ایسنا -این کسب وکار کاذب اگرچه از لحاظ قانونی چندان صحیح نیست اما سرمایه های بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. کافی است برای مشاهده این موضوع عبارت فیلترشکن یا وی پی ان را در اینترنت جست وجو کنید تا نتایج را به وضوح ببینید. در این بین سایت هایی پیدا می شوند که فیلتر نیستند و خدمات خود را در اختیار کاربران قرار می دهند. 
سوالی که بعضا از سوی کاربران مطرح می شود این است اگر دسترسی به بعضی از تارنماهای غیر قانونی در کشور امکان پذیر نیست، چرا بسیاری از سایت های فروش انواع فیلترشکن باز هستند و به کاربرانشان خدمات ارایه می کنند. بعضا بیشترین برخوردی که با چنین سایت هایی مشاهده شده فیلترکردن آن ها است اما مسوولان اینگونه سایت ها به اسم شرکت های مختلف و یا حتی با نام حقیقی خود همچنان به فروش فیلترشکن اقدام می کنند. 
اگر چند سایت معروف در این زمینه را مورد بررسی قرار دهید متوجه خواهید شد که تمامی آن ها متعلق به یک فرد یا یک شرکت هستند. درحقیقت ردیابی این افراد برای مسوولان ذیربط ساده است. 
در رابطه با روش هایی که به وسیله آن ها فیلتر دور زده می شود باید گفت که اکثر آن ها کاربردی امنیتی دارند و در کنار امکان کدکردن اطلاعات کاربر می توانند دسترسی به سایت های فیلتر شده را به کاربرانشان ارایه دهند. کاربرد اصلی چنین پروتکل هایی در ابتدا امنیتی بوده که نحوه استفاده آن در ایران دستخوش تغییر شده است. در این میان تکلیف افرادی که از این امکانات استفاده درست می کنند مشخص نیست. کافی است کاربر به این موضوع توجه کند که ارایه دهنده فیلتر شکن با اعمال ترفندهایی امنیتی می تواند تمامی سایت هایی که وی به آن ها سر زده و اطلاعاتی را که رد و بدل کرده تحت کنترل داشته و آن ها را رصد کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :