آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5096
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 1:58
تعداد بازدید : 480

رییس هیات مدیره نداگستر صبا:

اعمال سیاست در اینترنت نباید بر سرعت و دسترسی ها تاثیر بگذارد

رییس هیات مدیره نداگستر صبا گفت: اعمال سیاست در اینترنت، واقعیتی است که همانند بسیاری از کشورها، در ایران نیز وجود دارد اما باید به دنبال راهکاری باشیم که تاثیر این سیاست ها در سرعت و دسترسی ها به حداقل برسد.

فارس- عبدالحسین بیدآبادی در پاسخ به این سوال که مهم ترین مشکل فعلی اینترنت در ایران را چه می بینید و چه راهکاری برای آن دارید، اظهار داشت: اینترنت را دسترسی پرسرعت تعریف می‌کنیم که شامل دسترسی‌های داخلی و خارجی می‌شود.
وی افزود: در خصوص دسترسی‌های داخلی،‌ هم‌اکنون سرویس‌های متعدد الکترونیکی از سوی دستگاه‌ها ارایه شده و هر چه سرعت دسترسی بالاتر باشد، استفاده از این خدمات آسان‌تر خواهد شد.
این فعال بازار اینترنت کشور تصریح کرد: در ایران، زیرساخت‌های لازم تا حد بسیار خوبی تامین شده است که البته باید باز هم افزایش پیدا کند؛ اما گاهی برنامه‌ریزی‌های در اجرا دچار چالش‌هایی می‌شود که این چالش‌ها رسیدن به اهداف را با تاخیر همراه می‌کند.
وی گفت: امیدواریم که با همت مسوولان و همکاری با کارشناسان، رسیدن به شاخص‌های قابل قبول سریع‌تر فراهم شود.
بیدآبادی در ادامه سخنان خود، ‌در خصوص موضوع دسترسی به خارج از کشور، اظهار داشت: تمام اطلاعات مورد استفاده در کشور، باید از گیت‌وی‌های اصلی اینترنت وارد شود که اعمال سیاست‌هایی روی اینترنت ورودی، باعث تغییر در سرعت‌ها و سطح دسترسی‌های اینترنت کاربران می‌شود.رییس هیات مدیره نداگستر صبا تصریح کرد: اعمال سیاست‌ روی اینترنت، واقعیتی است که در ایران، همانند بسیاری از کشورهای دیگر وجود دارد؛ اما باید با ارتقا و بهره‌گیری از امکانات به روز، به دنبال روش و راهی باشیم که اعمال این سیاست‌ها، کمترین تاثیر را در سرعت و دسترسی‌های اینترنت داشته باشد.
این فعال بازار اینترنت کشور افزود: هم‌اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت از زیر مجموعه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، لینک‌های متعددی را برای دسترسی به اینترنت بین‌الملل فراهم کرده است و اگر چه به اعتقاد من باز هم در این زمینه، باید کار صورت گیرد.
وی ادامه داد: همچنین علی‌رغم تمام مشکلات موجود، هم‌اکنون بخش خصوصی حدود 8 سال است که در بازار عرضه اینترنت پرسرعت حضور دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :