آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5095
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 1:56
تعداد بازدید : 710

الکامپ در برابر سبیت

«هند، کشور همکار (Partner Country) نمایشگاه سبیت استرالیا در سال 2012 خواهد بود.” تا اینجای کار با یک خبر معمولی طرف هستیم. اما ادامه خبر برای ما ایرانی ها می تواند درخور توجه باشد.

فخري زارع

پای تصمیم همکاری هند با نمایشگاه سبیت استرالیا را مان‌موهان سینگ، نخست‌وزیر هند در پاسخ به دعوت جولیا گیلارد، نخست‌وزیر استرالیا امضا گذاشته است. این یعنی، برای نمایشگاه پیشگام فناوری اطلاعات استرالیا، که اساسا یک نمایشگاه آلمانی است، دو نخست وزیر مستقیم وارد گود شده‌اند و مذاکرات همکاری در سطح عالی‌ترین مقامات اجرایی دو کشور صورت گرفته است. آنها حتما می‌دانند که چنین نمایشگاهی چه آثاری در توسعه دارد، هم برای هندی‌ها که آماده فروش خدمات فناوری اطلاعات‌شان هستند و هم برای استرالیای پهناور و نیازمند به کارگیری ابزار فناوری اطلاعات است.
خواندن این خبر، فناوران ایرانی را بی‌اختیار به یاد نمایشگاه پیشگام فناوری اطلاعات‌مان –الکامپ- می‌اندازد؛ نمایشگاهی که پس از دهمین دوره‌اش، هرگز رنگ رییس جمهوری ایران را به خود ندیده و حتی از پیام و کلام مقام عالی اجرایی کشور هم محروم بوده است.
البته این، نه گلایه از رییس جمهور، که بیان واقعیتی است که نمایشگاه الکامپ و به طریق اولی صنعت فناوری اطلاعات در ایران با آن رو‌به‌روست؛ هنوز آی‌تی و الکامپ را جدی نگرفته‌ایم. هر چند پررونق‌ترین نمایشگاه باشد و به چشم فرصتی برای سرگرمی و تفریح خانواده‌های تهرانی و البته کیسه‌ای برای پر کردن جیب این و آن می‌نگریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :