آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50896
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 12:23
تعداد بازدید : 582

مخالفت کالیفرنیا با از کارانداختن گوشی های دزدی

نمایندگان مجلس سنای کالیفرنیا علیه طرحی رای دادند که شرکت های سازنده گوشی و اپراتورها را ملزم می کرد تا ابزاری برای از کارانداختن گوشی های مسروقه روی آنها نصب کنند.
 خبرگزاری فارس- این ابزار که به kill switch مشهور شده در صورت دزدیده شدن گوشی به مالک آن امکان می داد تا گوشی را خاموش کرده و اطلاعات شخصی خود را نیز از روی آن پاک کند.
علت ارایه این طرح که برخی از شرکت های فناوری مبدع آن هستند، مقابله با رشد افسارگسیخته سرقت انواع تلفن همراه در ایالات مختلف آمریکا بوده است. اما در اولین گام اجرای این طرح با 19 رای مخالف در برابر 17 رای موافق متوقف شد. برای اجرایی شدن این طرح به حداقل 21 رای موافق نمایندگان مجلس سنا نیاز بود.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا یک سوم دزدی های صورت گرفته در داخل خاک آمریکا مربوط به گوشی های هوشمند است و این مشکل بیش از همه در ایالت کالیفرنیا وجود دارد. در شهر سان فرانسیسکو تبلت ها و گوشی ها بیش از 50 درصد از اقلام سرقت شده را به خود اختصاص داده اند. این رقم در اوکلند به 75 درصد می رسد.
استدلال اصلی مخالفان این طرح آن بود که ملزم کردن شرکت های فناوری به نصب چنین ابزاری روی گوشی ها، هزینه های تولید گوشی را افزایش داده و این امر منافع تجاری شرکت های یاد شده را به خطر می اندازد. CTIA گروه تجاری لابی کننده ای که متشکل از شرکت هایی مانند اپل، سامسونگ، گوگل و وریزون است قول داده تا ابزار ضدسرقت خاصی را در قالب یک برنامه رایگان 
عرضه کند. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :