آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50892
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 12:14
تعداد بازدید : 676

مشکل بیمه و گمرک دانش بنیان ها حل شد

معاون علمی ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از حل مشکلات بیمه ای و گمرکی شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۰ درصد محصولات این شرکت ها صادر می شود.
فناوران- سورنا ستاری افزود: در راستای گسترش توجه به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد بازار در شرکت های دانش بنیان مفاهیم جدیدی در دستور کار قرار گرفته هر چند که این مفاهیم به صورت غلط در دانشگاه ها ایجاد شده اما دانشگاه ها باید یاد بگیرند به مفاهیمی مثل فناوری شرکت دانش بنیان توجه کنند. 
وی ادامه داد: هر چند برای موفقیت راه زیادی داریم اما باید بدانیم بازار مصرف تجهیزات داخل بازار خوبی است و برای شرکت های دانش بنیان در حوزه حمایت قدم های خوبی برداشته شده است. 

 حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها
وزیر علوم نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه تاکید کرد: باید هرچه در توان داریم برای دلگرم کردن شرکت های دانش بنیان به کار ببریم. رضا فرجی افزود: بسیاری از ساز و کار ها در زمینه عرضه فراهم شده و ۱۵۰ مرکز رشد برای به بار نشاندن ایده های نوآورانه فعال هستند. در همین زمینه ۳۴ پارک علم و فناوری در کشور وجود دارد. 
وی ادامه داد: امسال بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و تمام این تسهیلات در حوزه عرضه است اما باید تلاش کنیم تقاضا ها را در زمینه محصولات دانش بنیان تحریک کنیم و به زیر نظام ها توجه شود. 
وزیر علوم با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین زیر نظام ها، زیر نظام حقوق مالکیت معنوی است، تاکید کرد: زیرنظام های بسیاری از محصولات شرکت ها باید در این زمینه استانداردسازی شده و به آن توجه شود. 

 نمایشگاه دانش بنیان های شریف 
در همین حال دانشگاه صنعتی شریف نیز در راستای گسترش تعامل بین فارغ التحصیلان، شرکت ها و دانشگاه و ارزش آفرینی بیشتر، نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فن آور دانشگاه صنعتی شریف برگزار می کند. بدین منظور گردهمایی شرکت های دانش بنیان و ارایه دستاورد هایشان در قالب نمایشگاهی در بازه زمانی ۳۰ اردیبهشت تا یکم خرداد ماه سال جاری در دانشگاه شریف برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :