آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5088
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 1:23
تعداد بازدید : 473

مدیرعامل مبین نت:

تعرفه های فعلی اینترنت مشوق دانلود بیشتر است، نه سرعت بالاتر

به گفته مدیرعامل مبین نت، تعرفه های فعلی اینترنت، به جای تشویق کاربرانی که به سرعت بالا و حجم پایین نیاز دارند، در جهت تشویق کاربران به دانلود زیاد طراحی شده است.

خبرگزاری فارس- نادر اصفهانی مهم‌ترین مشکل فعلی اینترنت در ایران را محتوا دانست و گفت: همچنین باید حجم پهنای باند ورودی به قدری باشد که اپراتورها بتوانند به میزان دلخواه، اینترنت مورد نیاز خود را دریافت کنند.
وی افزود: البته به گفته شرکت ارتباطات زیرساخت، قرار است در آینده این مشکل مرتفع شود، به گونه‌ای که به هر میزان مورد نیاز، اینترنت در اختیار اپراتورها گذاشته شود.
 اصفهانی گفت: موضوع دیگر، مشکل توزیع است. برای اپراتوری مثل ما که در تهران اینترنت می‌گیریم و از تهران به استان‌ها می‌بریم، شرکت ارتباطات زیرساخت باید به اندازه کافی برای انتقال پهنای باند از تهران به مصرف کننده در شهرستان‌ها مسیر انتقال داشته باشد. اما هم‌اکنون پهنای باندی داریم که به خاطر کمبود ظرفیت نمی‌توانیم به نقاط مصرف در شهرستان‌ها برسانیم.
مدیرعامل اپراتور سراسری وایمکس افزود: تعرفه‌ها هم مشکل دیگر توسعه اینترنت است. تعرفه‌های فعلی، به جای اینکه برای تشویق کاربرانی که به سرعت بالا و حجم پایین نیاز دارند، باشد؛ بیشتر در جهت تشویق کاربران به دانلود بیشتر است.
وی توضیح داد: تعرفه‌ها به گونه‌ای است که کاربری که دانلود بیشتر داشته باشد، نسبت به کاربری که دانلود کمتر دارد اما به سرعت بیشتر نیاز دارد، می‌تواند با تعرفه اقتصادی و به صرفه‌تر از اینترنت استفاده کند. این موضوع با سیاست‌های کلی نیز مغایرت دارد، بنابراین از مسوولان درخواست داریم که در تعرفه‌گذاری نگاه کارشناسانه‌تر و دقیق‌تری داشته باشند.
اصفهانی افزود: همچنین با توجه به افزایش روزافزون هزینه‌ها اینکه هزینه‌ها باید از محل فروش جبران شود، انتظار می‌رود نظام تعرفه‌گذاری انعطاف و سرعت بیشتری برای تغییرات داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :