آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50874
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 11:33
تعداد بازدید : 685

دانشگاه شریف برج فناوری می سازد

رییس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه نخستین برج فناوری در این دانشگاه تا پایان سال ۹۴ احداث می شود گفت: در گام نخست ۱۰۰ شرکت دانش بنیان که در صحنه اقتصاد کشور موفق عمل کرده اند در این برج استقرار می یابند.
خبرگزاری مهر - رضا روستا آزاد با بیان اینکه دانشگاه صنعتی شریف نخستین دانشگاهی است که از حدود ۱۵ سال پیش مرکز رشد و کارآفرینی تاسیس کرده است گفت: در این مدت با تشکیل هسته پژوهشی از میان اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه، مراکز رشد با هدف حمایت از این فارغ التحصیلان شکل گرفت و زمینه رشد آن ها فراهم شد. وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۰ شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف با دوره اقامت ۳ تا ۵ ساله مستقر هستند، گفت: سالانه ۱۰ شرکت از مرکز رشد فارغ التحصیل می شوند که مطابق روال معمول همه جای دنیا برخی از آن ها موفق و برخی ناموفق هستند. 
رییس دانشگاه صنعتی شریف با تاکید براینکه احداث برج فناوری بعد از تجربه موفق مینی پارک فناوری در دستور کار قرار گرفت گفت: هم اکنون حدود ۲۰ شرکت در مینی پارک فناوری دانشگاه صنعتی شریف مستقر هستند که قصد داریم با افزایش مقیاس این پارک، ۳ برج فناوری ایجاد کنیم تا تعداد قابل توجهی از این شرکت ها به صورت مجتمع به فعالیت بپردازند. 
روستا آزاد با تاکید براینکه قرار است حدود ۱۰۰ شرکت در گام نخست در این برج استقرار یابند، گفت: شرکت های جدا شده از مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف که موفق شدند در صحنه اقتصاد دانش بنیان فعالیت داشته باشند در برج فناوری تجمیع خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :