آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5087
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 1:19
تعداد بازدید : 605

مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات اعلام کرد:

ایران از نظر تعداد واحدهای پستی در دنیا هشتم شد

ایران در میان 122 کشور جهان، رتبه هشتم را از نظر گستردگی واحدهای پستی به خود اختصاص داده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- حسین ملک، مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات  با بیان این مطلب گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود، ایران در میان 14 کشور منطقه، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و پس از ایران کشورهای پاکستان و ترکیه در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
وی افزود: تعداد واحدهای پستی در ایران، شش و نیم برابر میانگین منطقه و بیش از پنج برابر میانگین جهانی است که بیانگر وضعیت قابل قبول واحدهای پستی در مقایسه با سایر کشورهاست.
وی خاطرنشان کرد: شرکت پست ایران توانسته است با ایجاد واحدهای پستی در نقاط مختلف کشور، گسترده‌ترین زنجیره خدمات رسانی در سراسر کشور را فراهم کند.
حسین ملک با بیان این مطلب که شرکت پست به واسطه گستردگی واحدهای پستی توانسته پوشش جمعیتی مناسبی را در کشور محقق کند، تصریح کرد: بر همین اساس ایران با داشتن یک واحد پستی به ازای هر 4 هزار و 200 نفر، رتبه 28 را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. وی ادامه داد: در ارزیابی این شاخص، 121 کشور جهان و 12 کشور منطقه خاورمیانه و آسیای میانه مورد بررسی قرار گرفته که ایران رتبه دوم منطقه را در این حوزه کسب کرده است.
مدیرکل دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی دیگر از شاخص‌هایی که از سوی اتحادیه جهانی پست (UPU) مورد توجه قرار گرفته، شاخص “ترافیک به ازای هر کارمند” است. در این حوزه شرکت پست ایران توانسته است، رتبه دوم را در میان 11 کشور منطقه به خود اختصاص دهد و کشورهایی نظیر ترکیه، قطر و لبنان در جایگاه‌های بعدی در منطقه قرار دارند.
حسین ملک اظهار داشت: بر همین اساس، سرانه ترافیک هر کارمند در ایران 5/1 برابر میانگین منطقه و 3/1 برابر میانگین
جهانی است.
وی با بیان این مطلب که ایران در جذب ترافیک پستی وضعیت مطلوبی دارد، افزود: بررسی‌های صورت گرفته به دلیل عدم وجود اطلاعات کشورها در بانک اطلاعاتی UPU بر اساس آمارهای سال 2009 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :