آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50869
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 11:17
تعداد بازدید : 576

تشکیل پایگاه اطلاعات مکانی ایرانیان

شورای ملی طراحی آدرس دهی بر اساس عوارض جغرافیایی G-NAF با هدف ارایه و بررسی راهکارهای اجرا و پیاده سازی بهینه این طرح تشکیل جلسه داد.
فارس - در این جلسه که با حضور معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیرعامل شرکت پست، استاندار استان بوشهر، مشاور پروژه G-NAF، رییس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، مدیرکل جغرافیایی و کدگذاری پستی کشور و جمعی از مدیران سازمان ثبت اسناد کشور برگزار شد راهکار ها، نحوه اجرا و چگونگی پیاده سازی طرح، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 
در این جلسه مقرر شد: به منظور رفع مشکلات و موانع موجود در زمینه نشانی اعم از معابر فاقد نام در شهر ها و روستا ها، ساختمان های فاقد پلاک و غیره کمیته ای تحت عنوان کمیته نشانی استاندارد در سطح کشور تشکیل شود. 
اعضای کمیته مزبور را سازمان فناوری اطلاعات، شرکت پست، سازمان ثبت اسناد، شهرداری تهران و رجبی فرد تشکیل می دهند و در هر شهر نیز شهرداری مربوطه عضو این کمیته خواهد بود. 
محوریت اطلاعات کدپستی و نقشه های کاداستری، مبنای بسیار مناسبی برای اتصال تمامی داده ها و اطلاعات در کشور
 است. 
در این پروژه تمامی اطلاعات توصیفی مکانی با اتصال به نقشه های رقومی دارای شناسه جغرافیایی شده ژئو کد مختص هرمکان تولید می شود، پس از آن تمامی اطلاعات مکان مبنای تمامی سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور به ژئو کد مذکور متصل و به این ترتیب، نشانی استاندارد پستی، به عنوان تنها نشانی ملی کشور به صورت یکپارچه در سراسر کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
اجرای این پروژه زمینه مناسب تحقق اهداف تعیین شده در قانون پنجم توسعه در خصوص تشکیل پایگاه اطلاعات ایرانیان را فراهم خواهد ساخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :