آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50865
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 11:10
تعداد بازدید : 599

به دستور اف‌بی‌آی صورت گرفت

شبیخون آنلاین رهبر هکرهای انانیموس به ایران

نیویورک تایمز فاش کرد که رهبر هکرهای گروه انانیموس (ناشناس) موسوم به سابو، بعد از بازداشت طبق دستور اف بی آی، حملات سایبری به سرورهای حکومتی ایران، سوریه، برزیل و پاکستان کرده است.
خبرآنلاین- هکتور خاویر مونسگور یا همان Sabu در دسامبر 2011 توسط اف بی آی بدام افتاد و بعد از بازداشت همکاری گسترده ای را با اف بی آی شروع کرد، تاجایی که با لو دادن سایر اعضای  گروه هکرهای ناشناس، تقریبا این گروه را از پا انداخت.
اخیرا نیویورک تایمز فاش کرده که سابو با تخلیه اطلاعات از روی سرورهای حکومتی در ایران، سوریه، برزیل و پاکستان، دیتای سرقت شده را کپی کرده و تحویل اف بی آی داده است.
سابو موسس اصلی گروه سایبری LulzSec بود که پایه گذار هکرهای انانیموس شد و بعدها بدنبال وقوع جنبش وال استریت فعالیت های سایبری خود را توسعه داد و در سر لیست بخش سایبری اف بی آی جا گرفت تا اینکه در سلسله عملیاتی پیچیده اغلب اعضای آن به دام ماموران فدرال افتادند. بر اساس این گزارش، سابو، جرمی هاموند 27 ساله که از گروه هکری Antisec جدا شده بود را ترغیب کرده تا به سرورهای موسسه اطلاعاتی خصوصی بنام Stratfor Global Intelligence در آستین تگزاس حمله کنند و جالب اینجاست که مدارک هفته پیش به صورت مصاحبه با هاموند در زندان کنتاکی این موضوع را روشن کرد که هاموند برای حملات داخلی به 10 سال زندان محکوم شده و اتهامی علیه وی و همکاری با سابو برای حمله به سرورهای کشورهای خارجی زده نشده است.
طبق اسناد جدید، هدف هاموند هنگام همکاری با سابو بیش از 2000 دومین و دامنه خارجی بوده است. در این فهرست علاوه بر ایران ، کشورهایی مانند نیجریه، برزیل، پاکستان، ترکیه و یا سفارت لهستان در انگلیس و وزارت نیروی عراق نیز دیده می شود.
به گزارش خبرآنلاین طبق اسناد در اوایل 2012 سایتهای هدف قرار داده شده به اصطلاح مورد تست هکری قرار گرفتند و بعد از آپلود دیتابیس آنها، روی سروری که سابو آن را کنترل می کرد، ریخته شد و این موضوع از لاگ فایل چت بین سابو و هاموند دریافت شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :