آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50861
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 1043

تهدید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به تعطیلی واحدهای صنفی

مشکل دارایی حل نشود صندوق POS نصب نمی کنیم

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه در کمیسیون ضرایب مالیاتی وزارت اقتصاد و دارایی رسما مخالفت خود را با نصب صندوق های POS اعلام کرده ایم، گفت: تنها در صورتیکه دارایی خواسته های صنف را برآورده کند و زیرساخت های لازم فراهم باشد با نصب صندوق مکانیزه فروش موافقت خواهیم کرد.
فناوران- سیدمهدی میرمهدی با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم اطلاعاتمان در اختیار شخص دیگری قرار گیرد، افزود: براساس تفاهم نامه ای که سازمان نظام صنفی رایانه ای با وزارت صنعت و شورای اصناف امضا کرده واحدهای صنفی باید به دستگاه پوز مجهز شوند که اتحادیه اعلام کرده تا ایرادات آن رفع نشود اجازه نصب صندوق را نمی دهد. 
وی گفت: با نصب صندوق مکانیزه فروش، دیتاهایی از واحد صنفی جمع آوری می شود که این اطلاعات محرمانه است و باید مشخص شود دست چه نهاد یا فردی می افتد. 
میرمهدی افزود: در قانون، ماده یا تبصره ای در رابطه با اینکه اطلاعات واحدهای صنفی در اختیار که باشد، وجود ندارد. 
به گفته وی، اگر ایرادات رفع شود و دارایی نیز به خواسته های صنف تن بدهد؛ اتحادیه متعهد می شود تمام واحدهای تحت پوشش از صندوق مکانیزه استفاده کنند. 
وی در مورد خواسته صنف از دارایی گفت: خواسته صنف این است که تعرفه عمده فروشی ۱ درصد و در خرده فروشی ۳ درصد باشد و در صورت ورشکسته شدن فرد صنفی و یا کلاهبرداری از طرف فرد صنفی دیگر درصورت اثبات، دارایی بپذیرد در یک یا پنج سال ضرر و زیان را از مالیات کسر کنند و اجازه ندهد واحد صنفی ضرر کند. 
میرمهدی افزود: مبنای درآمد فروشگاه نباید بر اساس متراژ، تعداد پرسنل، خط تلفن و مصالح دفتر یا فروشگاه تعیین شود. اگر این مهم لحاظ شود، طی توافق نامه ای که مورد تایید دو طرف باشد از همان ابتدا صندوق فروش را نصب می کنیم و مالیات بر درآمد را می پردازیم. 
وی اضافه کرد: اما در حال حاضر به علت اجحافی که در حق واحدهای صنفی می شود نمی توانیم زیر بار این موضوع برویم و با صراحت اعلام کرده ایم در صورت ادامه این روند واحدهای صنفی را تعطیل خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :