آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5086
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 1:17
تعداد بازدید : 569

رايتل هنوز جريمه نشده است

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره خبر جریمه اپراتور سوم تلفن همراه گفت: بررسی تاخیر در واگذاری سیم کارت های رایتل براساس مفاد پروانه فعالیت این اپراتور صورت می گیرد، اما هنوز تصمیمی بابت جریمه این تاخیر گرفته نشده است.

خبرگزاری مهر- درپی انتشار گزارش فناروان مبنی بر جریمه 480 میلیارد تومانی رایتل،  حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری  گفت: این اپراتور تعهداتی براساس پروانه فعالیت خود دارد که باید آنها را عملیاتی کند و در نهایت اگر اپراتور تامین تله کام متعهد به تعهدات خود نبود متناسب با مفاد پروانه با این اپراتور برخورد می شود.
وی تصریح کرد: تاخیر در اجرای پروژه اپراتور سوم توسط تامین تله کام مشخص است اما اینکه به این موضوع جریمه ای تعلق بگیرد یا نه، تاکنون مبلغی برای این موضوع تعیین نشده و باید ابعاد مختلف پروانه فعالیت این اپراتور بررسی شود.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با تاکید براینکه نظارت بر پروژه های ارتباطی و فناوری اطلاعات بدون وقفه و به صورت دائم توسط این سازمان در حال انجام است اضافه کرد: بحث جریمه اپراتور درست یک روز پس از آنکه شبکه خود را راه اندازی کرده،  مربوط به رقابت های ناصحیحی است که بعضا انجام می شود .
وی با بیان اینکه بسیاری از مباحث ضرورتی ندارد رسانه ای شود گفت: مطابق پروانه،  بررسی و نظارت بر عملکرد اپراتور تامین تله کام در حال انجام است و چنانچه موارد تخطی و جرایمی اثبات شود قطعا اعمال می شود اما این بدان معنی نیست که به محض آنکه اپراتور راه اندازی رسمی شبکه خود را آغاز کرد برایش جریمه درنظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه رگولاتوری به هیچ عنوان از اصول پروانه صادره کوتاه نخواهد آمد در مورد وضعیت فعلی شبکه رایتل که در فاز نخست در کرج راه اندازی شده است گفت: پوشش شبکه کرج 100 درصد نیست اما برای واگذاری سیم کارت قابل قبول است؛ به هرترتیب شروع هر شبکه نیاز به بهینه سازی و تنظیمات دارد اما در مجموع قابل قبول ارزیابی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :