آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5083
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 0:58
تعداد بازدید : 576

قشم و عمان با فیبر به هم وصل می شوند

مدير عامل سازمان منطقه آزاد قشم از سرمايه گذاري و راه اندازي مرکز داده و اجراي پروژه فيبر نوري از جزيره قشم به کشور عمان و فيبر بين المللي و استفاده اختصاصي از شبکه، خبر داد.

فناوران- اسفنديار حيدري‌پور گفت: ارتقاي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات نقش ارزنده‌اي در انجام وظايف و تحقق اهداف، استراتژي‌ها و ماموريت‌هاي سازمان دارد و اهميت اين موضوع ايجاب مي‌کند تا برنامه‌هاي اجرايي براي توسعه اين حوزه با برنامه‌ريزي جامع و کامل براي کاهش هزينه‌ها تدوين شود.
 وي افزود: در راستاي توسعه خدمات دولت الکترونيکی، سازمان منطقه آزاد قشم تفاهم‌نامه‌اي را با يکي از شرکت‌هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات منعقد کرد.
وی با اشاره به موضوعات اين تفاهم‌نامه بيان كرد: همکاري و مشارکت طرفين در زمينه طراحي، تدوين و توسعه طرح کلان فناوري اطلاعات و معماري فناوري اطلاعات جزيره هوشمند قشم، توسعه شرکت‌هاي دانش بنيان و پارک‌هاي فناوري، توسعه شهرک‌هاي فناوري اطلاعات و برج فناوري اطلاعات، طراحي و اجراي سيستم‌هاي نظارت تصويري و مانيتورينگ ادامه خواهد داشت.
مدير عامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: هم‌چنين توسعه خدمات الکترونيکي توسعه تجهيزات فناوري اطلاعات و ارتباطات، توسعه سلامت الکترونيکی و پرونده الکترونيکي سلامت، توسعه شبکه يکپارچه اطلاعاتي در حوزه فرهنگ، سلامت اجتماعي و تجارت الکترونيکي از ساير موضوعات اين تفاهم‌نامه است.
 حيدري‌پور در پايان با اشاره به تشکيل کارگروه مشترک، گفت: سازمان منطقه آزاد متعهد است که  شرايط و فضاي مناسب را در طول اجراي اين پروژه‌ها توسط شرکت ياد شده، فراهم کند.