آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5081
تاریخ انتشار : 26 دی 1390 0:53
تعداد بازدید : 753

برگزاري كارگاه آموزشی تلویزیون اینترنتی

نخستین كارگاه آموزشی آشنایی با خدمات تلویزیون اینترنتی (IPTV) با حضور مدیران و كارشناسان شركت مخابرات ایران و كارشناسان شركت های هواوی، ZTE و تكتا در تهران برگزار شد.

روابط عمومی شركت مخابرات ایران- دسترسی به شبكه‌های اطلاع رسانی، حضور مجازی در كلاس‌های آموزشی، دریافت انواع خدمات بانكی، مطبوعاتی، پزشكی، بیمه و جابه‌جایی زمان در پخش برنامه‌های تلویزیونی، تنها بخشی از انواع خدماتی است كه از طریق زیرساخت‌های مخابراتی و پروژه IPTV قابل دریافت است.
مجری طرح IPTV شركت مخابرات ایران، با بیان مطلب فوق و اشاره به اهداف برگزاری این كارگاه و عملیاتی شدن نهایی این طرح افزود: پس از انعقاد قرارداد با شركت تكتا به نمایندگی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مسوولیت تولید محتوا را به عهده دارد، مقرر شد كه  برای توسعه این خدمات برای تمامی شركت‌های مخابراتی استان‌ها و آشنایی مدیران و كارشناسان با مبانی نظری و فنی IPTV، كارگاهی آموزشی برگزار شود. "علی صابری‌وند" تصریح كرد: این كارگاه آموزشی، با حضور نمایندگان شركت تكتا و مدیران و كارشناسان مخابرات استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و كارشناسان حوزه معاونت فناوری اطلاعات مخابرات ایران و مركز توسعه فناوری اطلاعات تشكیل شد و شركت‌ كنندگان از تجهیزات و سامانه‌های نصب شده در سایت صدا و سیما بازدید كردند.
مشاور مدیرعامل و مجری طرح IPTV در ادامه گفت: در یك نشست فنی، كارشناسان دو شركت هواوی و ZTE، كه تجهیزاتی را به صورت پایلوت در برخی مناطق نصب كرده بودند، گزارش فنی مفصلی از توانمندی‌های IPTV ارایه كردند و در نهایت توافقاتی برای راه‌اندازی سریع این سرویس در 2 استان صورت گرفت.
خدمات پروژه IPTV عبارت است از:
پخش شبكه‌های تلویزیونی Live TV
این رسانه به شما كمك می‌كند تا تمامی شبكه‌های تلویزیونی مورد علاقه را مشاهده كنید. اگر دوست داشتید آن را متوقف و در زمان دلخواه تماشا كنید.
جابه‌جایی زمان Time Shift
با این ویژگی می‌توانید برنامه‌هایی را كه زمان دیدن آنها سپری شده است، مجددا دستور نمایش دهید. از آنجایی كه سیستم به طور خودكار برنامه‌ها را ذخیره می‌كند، كاربران قادر خواهند بود تا به برنامه‌هایی كه فرصت دیدن آنها را نداشته اند دسترسی مجدد یابند. شما می‌توانید برنامه‌های پخش شده را تا هفت روز قبل انتخاب و تماشا كنید.
برنامه تلویزیونی درخواستی Catch-Up TV
با Catch-up TV كاربران می‌توانند برنامه‌هایی را تماشا كنند که از دست داده‌اند. از آنجایی كه سیستم به طور خودكار برنامه‌ها را ذخیره می‌كند و كاربران می‌توانند به برنامه‌هایی دسترسی داشته باشند كه از دست داده‌اند.
ضبط شخصی برنامه PVR
با ضبط ویدئوی شخصی (PVR)، كاربران می‌توانند برنامه‌های مورد علاقه‌شان را ضبط و در فرصت مناسب تماشا كنند.
خرید تلویزیونی TV Shopping
از طریق شبكه منحصر بفرد خرید تلویزیونی، كاربران می‌توانند خریدشان را از بین سبد محصولات بسیار متنوع انتخاب و از طریق تلویزیون خریداری كنند.
پرداخت لحظه‌ای iPPV
با ویژگی پرداخت لحظه‌ای هر تماشا (iPPV) مشتركان می‌توانند برنامه خاصی از كانال را تماشا كنند حتی اگر مشترك آن كانال نباشند. كاربران می‌توانند از ویژگی این سرویس برای خرید و استفاده تنها برای برنامه انتخاب شده هزینه بپردازند.
نظارت والدینی  Control Parental
با استفاده از رسانه شیما می‌توان برنامه‌های ارایه شده را مدیریت كرد. برای مثال برخی فیلم‌ها برای كودكان مناسب نیست، در صورت نیاز می‌توانید دسترسی آنان را مدیریت كنید.
خدمات پزشكی Health TV
اطلاعات بهداشتی، پزشكی و درمانی، شما می‌توانید با استفاده از این امكان با جدیدترین اخبار پزشكی، درمانی و یافته‌های روز دنیا درباره سلامتی آشنا شوید.
خرید بلیط TV Ticketing
ارایه انواع بلیط‌های مسافرتی، سینما و تئاتر، مراكز ورزشی و تفریحی و...
خدمات كتابخانه‌ای TV Library
دسترسی به كلیه كتابخانه‌ها، دایره‌المعارف‌ها و بنگاه‌های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع.
پنجره كودك Channel Themathic
ایجاد و ارایه بسته‌های موضوعی همچون كودك، نوجوان، خانواده، فیلم، سریال و... براساس نظر شما، از جمله امكانات ویژه‌ای است كه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
بازی Game TV
از میان بازی‌های جذاب پیشنهادی، می‌توانید بازی مورد علاقه خود را انتخاب و به صورت انفرادی، چند نفره و یا گروهی بازی كنید. شما جذابیت این بازی‌ها را به صورت شبكه‌ای با خانواده بزرگ اعضای شیما تجربه خواهید كرد.
پنجره آموزشی TV Learning
از جمله مسایل آموزشی تعامل دوسویه با دانشجو است كه شبكه با امكاناتی نو به شما كمك می‌كند بدون صرف زمان در كلاس حاضر شده و امتحان خود را برگزار كنید.
خدمات بانكی TV Banking
دسترسی به تمامی خدمات بانكداری الكترونیكی همچون انتقال وجه خرید كالا و خدمات، پرداخت قبوض، دریافت صورتحساب و غیره از طریق رسانه شیما.
خدمات مطبوعاتی TV Newspaper
دسترسی به تمامی كتابخانه‌ها، دایره‌المعارف‌ها و بنگاه‌های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع.
قابل ذكر است، رسانه شیما، نخستین تلویزیون تعاملی ست كه شركت مخابرات استان تهران با شماره 3838 آن را پشتیبانی خواهد كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :