آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50798
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1393 11:36
تعداد بازدید : 823

رییس سازمان بورس اعلام کرد:

تشکیل بورس ایده برای تجاری سازی دارایی های فکری

اقتصاد دانش بنیان آرزوی نظام و کشور بوده و به جای این که اقتصاد ما متکی بر نفت و تولیدات نفتی باشد باید براساس رشد اقتصادی از طریق نوآوری تامین شود که برای دستیابی به این مهم باید زیرساخت ها فراهم شده و به عنوان بازار سرمایه روی آن کار شود.
ایسنا- علی صالح آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی گفت: زمانی که فردی اختراعی دارد باید با تامین منابع مالی لازم به تجاری سازی برسانیم که در این راستا موضوع برند در دنیا مورد بررسی قرار گرفته و اقتصادهایی بر مبنای آن اداره می شود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بازار دارایی فکری موضوعی است که جلسات متعدد در سازمان ثبت برای آن برگزار شد تا صاحبان دارایی فکری ایده خود را به بازار عرضه کرده و در قالب مشخص در تجاری سازی ایده ها مشارکت کنند.وی گفت: موضوع برند در بسیاری از بنگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و امکان و اجازه از برند نیز می تواند در بازار دارایی فکری رخ دهد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ایجاد بازاری که در آن طرفین عرضه و تقاضا در یکجا به یکدیگر برسند را فرصتی مناسب برای برقراری ارتباط درست و منطقی دانشگاه و صنعت خواند و گفت: از طریق بورس ایده این فرصت فراهم می شود که دارندگان ایده و اختراعات بر اساس یک ساز و کار تعریف شده، ایده و اختراع خود را عرضه کنند یا اینکه با صاحبان صنعت برای اجرایی شدن آن مشارکت کنند.
صالح آبادی گفت: وجود بورس ایده و صندوق های سرمایه گذاری مخاطره پذیر نه تنها بستری برای تجاری سازی اختراعات به ثبت رسیده است بلکه با ایجاد این فرصت به جوانان زبده و خلاق انگیزش لازم برای شکل گیری اختراعات و ایده های جدید را می دهد و نوعی تشویق و بهایی است که به صاحبان فکر برای خلق نوآوری هایشان می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :