آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50709
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1393 12:23
تعداد بازدید : 835

بازگشت به تنش

سال 93 با دلهره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها آغاز شد. ثبت نام یارانه ها انجام شد و این دلهره گره خورد به نگرانی گرانی بنزین و حالا که بنزین هم گران شده، اقتصاد کشور به روزهای تنش افزایش قیمت ارز و سکه بازگشته.
مردم امیدوار بودند سیاست های دولت جدید باعث کاهش تورم و توقف گرانی ها در سال جدید شود، اما به نظر می رسد روزهای آینده، روزهای ملتهبی از نظر اقتصادی باشد. 
با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها مردم باید منتظر قبوض سرسام آور برق و گاز و آب باشند. 
از سوی دیگر گران شدن بنزین است که بر اساس تجربیات سال های گذشته به خاطر افزایش هزینه حمل و نقل باعث گران شدن همه چیز خواهد شد. اعلام شده گران شدن خودرو نیز گریز ناپذیر است. 
اجاره مسکن نیز افزایش پیدا کرده. سکه باز از مرز یک میلیون تومان عبور کرده و گران شدن طلا بر تورم اثر گذار است.  ارز در خاموشی خبری به 3 هزار و 300 تومان رسید و حالا حتی پیش بینی شده به 4 هزار تومان هم برسد. همین خبرها کافی بود زمان رونق احتکار دوباره فرا برسد.
اغلب بازاری ها به امید گران تر شدن اجناس شان، آنها را در انبار نگه داشته اند. چند نرخی شدن کالاها چندان دور از ذهن نیست و شاید برخی از فروشنده ها حتی جنس های قدیمی شان را به نرخ روز بفروشند و عجب سودی ببرند.
اقتصاد کشور بار دیگر دچار بی ثباتی شده و این برای اقتصاد مانند یک غده سرطانی است که به سرعت رشد و می کند و باعث ویرانی می شود. 
میان این التهاب اقتصادی، این دولت است که سکوت کرده. اگر دولت راهکاری پیدا نکند برای خروج از این فضایی که هر روز بر التهاب آن افزوده می شود، کشور خیلی زود به مرز بحران می رسد. بحرانی که دیر و سخت مهار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :