آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50653
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1393 10:17
تعداد بازدید : 898

داستان کمک عکاسان به الیزای کوچک

یک عکس بخر یک زندگی را نجات بده

مدت هاست از اینترنت به عنوان ابزاری برای کمک به نیازمندان –مادی و معنوی- و راه اندازی کمپین ها و بازارچه های خیریه استفاده می شود. موج هشتگ ها در شبکه های اجتماعی به اطلاع رسانی سرعت می دهد و توجه کاربران سراسر دنیا با به موضوع جلب می کند و باعث می شود مسوولان نسبت به رفع مشکل واکنش نشان دهند. اما این بار عکاسان از اینترنت کمک می گیرند تا جان دختربچه ۴ ساله ای را نجات دهند. سرویس دهندگان آنلاین و عکاسان دیجیتال معروف دور هم جمع شدند تا با فروش پرینت آثار خود از طریق اینترنت به الیزای کوچک کمک کنند تا هزینه درمانش را بپردازد و از مرگ نجات پیدا کند.

شبنم کهن چی
هفته گذشته Akskhaneh. com خبر کوتاهی در مورد تلاش عکاسان برای نجات جان دختر بچه ۴ ساله ای منتشر کرد. 
بر اساس این خبر «چند نفر از عکاسان مشهور جهان در پروژه ای در سایت smugmug جمع شده اند تا با فروش پرینت عکس های خود، جان دختر بچه ای را نجات دهند. 
در میان این عکاسان، نام افراد مشهوری مانند تری راتکلیف، بروک شادن، رنه روبین، آرون نایس، بنیامین وون وگ و دراکروب به چشم می خورد.» 

الیزای کوچک کیست؟
الیزا، دختر بچه ۴ ساله ای است که مانند تمام هم سن و سالان خود عاشق بلند بلند آواز خواندن، دویدن و خندیدن است. والدین این دختر کوچک به تازگی متوجه شدند فرزندشان بیماری نادری به نام سانفلیپو دارد. 
این بیماری ابتدا قدرت تکلم را از کودک گرفته سپس روی انرژی وی تاثیر خواهد گذاشت و قدرت راه رفتن یا حتی غذا خوردن را از او می گیرد و با ادامه اختلالات حرکتی و پیشرفت موجب مرگ می شود. 
درمان الیزا ۲ و نیم میلیون دلار هزینه دارد. نشریات مختلفی درباره الیزا گزارش منتشر کردند تا با جلب توجه، به مادر و پدر این کودک کمک کنند هزینه درمان را با کمک های مردمی و نهادهای مختلف تامین کنند.
از جمله این نشریات می توان به Huffington Post، Daily Mail و NY Daily News اشاره کرد. اما عکاسان چطور دست به کار شدند؟ 

عکاسان چه کردند؟ 
سرویس آنلاین www. smugmug. com که به کاربرانش فضای رایگان برای آپلود عکس و داشتن یک آلبوم عکس آنلاین را می دهد همراه با سایت www. petapixel. com و عکاس معروف بنیامین ون وانگ Benjamin Von Wong که در توییتر @thevonwong می توانید او را دنبال کنید، عکاسان معروف جهان را گرد هم جمع کردند تا با فروش اینترنتی آثار آن ها بخشی از هزینه درمان الیزای کوچک را تامین کنند. 
آن ها با استفاده از سرویس سایت www. smugmug. com صفحه ای با عنوان نجات الیزا www. savingeliza. smugmug. com با شعار «بخشی از یک معجزه باشیم» راه انداخته اند و آثار عکاسان بزرگ را به نمایش گذاشتند. 
هر کاربری با خرید یک پرینت از عکاس مورد علاقه اش به الیزای کوچک کمک می کند. تا عصر روز گذشته 17 هزار دلار با فروش پرینت عکس های این سایت جمع آوری شده است. هر عکس در این سایت ۳۰ دلار به فروش می رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :