آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50592
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 752

نام نوکیا به Microsoft Mobile تغییر می کند

زمان زیادی تا نهایی شدن توافق نوکیا و مایکروسافت باقی نمانده است؛ توافقی که فنلاندی ها با دریافت حدود ۷ میلیارد دلار، کل تجارت موبایل خود را به ردموندی ها واگذار می کنند. حال غول نرم افزاری دنیا در نامه محرمانه ای به شرکت های مختلف، علاوه بر اعلام نهایی شدن توافق این شرکت با نوکیا اعلام کرده که قصد دارد بخش تلفن های خود را به Microsoft Mobile Oy تغییر نام دهد.
فناوران- ظاهرا شرکت نوکیا که سال ها یکه تاز بازار تلفن همراه دنیا بود و همیشه عنوان برترین و بزرگ ترین تولیدکننده گوشی را به خود اختصاص داده بود، حالا به پایان خود نزدیک شده و تا اواخر ماه جاری دیگر برندی به نام نوکیا وجود نخواهد داشت.
مایکروسافت اواسط سال گذشته بخش سرویس ها و دستگاه های نوکیا را خرید و انتظار می رود همین روزها همه مقدمات انتقال بخش موبایل نوکیا به مایکروسافت صورت گیرد. 
بر این اساس ظاهرا مایکروسافت نامه ای محرمانه به به شرکت های مختلف ارسال و اعلام کرده و کارهای نهایی برای این انتقال صورت می گیرد.
اگرچه این نامه به شکل عمومی منتشر نشده، اما بر اساس اطلاعاتی که درز کرده، بخش موبایل نوکیا از Nokia Oyj به Microsoft Mobile Oy تغییر نام خواهد داد.
بر این اساس همه دارایی های بخش سرویس و موبایل نوکیا به شکل کامل در اختیار مایکروسافت قرار می گیرد و مسوولیت تولید گوشی های موبایل این شرکت بر عهده مایکروسافت خواهد بود.
بر اساس مطالبی که در این نامه درج شده، شرایط تولید گوشی و شرایط تامین کنندگان با زمانی که برای نوکیا قطعه می ساختند تغییر نخواهد کرد.
نوکیا همکاری نزدیکی با شرکای تامین کننده قطعات از قدیم داشته اما این شرکت همچنان بخش شبکه NSN، HERE Maps و فناوری های Advanced را بر عهده خواهد داشت.
با این حال شایع شده نوکیا روی ساخت ساعت هوشمندی کار می کند که زمان عرضه آن معلوم نیست. بسیاری از کارشناسان سرنوشت کنونی نوکیا را به دلیل عملکرد نامناسب و استراتژی ضعیف این شرکت می دانند.
آنها معتقدند اگر نوکیا زمانی که همه شرکت ها استفاده از سیستم عامل های جدید را در پیش گرفتند، روی ساخت گوشی های سیمبیان اصرار نمی کرد، به چنین سرنوشتی دچار نمی شد.
شاید تغییر مدیریت در سال 2011 و از سوی دیگر تغییر استراتژی و روی آوردن به سیستم عامل ویندوز فون در آن زمان شاید اقدامات درستی نبود. با این حال این روزها شاهد خروج نوکیا از بازار تلفن همراه دنیا هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :