آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50591
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 611

گوشی تانگو به کمک فضانوردان می رود

دو کمپانی گوگل و ناسا در حال همکاری هستند تا گوشی مربوط به پروژه تانگو گوگل که در مرحله آزمایشی و توسعه است را در دل روبات های رنگی ناسا قرار دهند و به ایستگاه فضایی ارسال کنند.
زومیت - در حال حاضر روبات SPHERES ناسا قادر است ناوبری ابتدایی این روبات را در ایستگاه فضایی مدیریت کند. از آنجا که گوشی تانگو گوگل از سنسورهای متنوعی بهره می برد می تواند توان SPHERES را بهبود بخشد. "تری فانگ" مدیر ارشد گروه روبات های هوشمند ناسا در باره استفاده تانگو گفت: قرار است فناوری یک محصول فوق العاده را سفارشی کنیم تا بتوانیم به پاسخ پرسش هایی همچون، روبات ها چطور زندگی انسان را تحت تاثیر قرار خواهند داد و چگونه به ما در زندگی یا کار بهتر کمک خواهند کرد، برسیم. گوگل و ناسا پیش از این آزمایشاتی را روی روبات SPHERES و تانگو در جاذبه صفر داشته اند. در واقع همکاری دو شرکت از تابستان گذشته آغاز شده و قرار است تا اواخر امسال، محصول نهایی آنها آماده شود.
روبات های SPHERES قادر خواهند بود مسیر خود را به کمک نیروی ایجاد شده توسط سوخت گازی به سمت ایستگاه فضایی بپیمایند. ناسا تا به حال آزمایش های مختلفی را روی این روبات ارزان قیمت که توسط یک گوشی هوشمند کنترل می شود انجام داده و امیدوار است این روبات بتواند به فضانواردان در تعمیرات اضطراری و سرویس های اساسی کمک کند. 
ناسا چشم اندازی بزرگی را برای این پروژه در نظر دارد و درصدد است از SPHERES در پروژه های مهم و اساسی بهره ببرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :