آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50590
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 702

تشدید رقابت گوگل و اپل در بازی های همراه

رقابت کنسول های بازی به دنیای گوشی های هوشمند نیز راه یافته و دو پلات فورم بزرگ آندرویید و iOS با در اختیار گرفتن بازی های پرطرفدار و اختصاصی کردن آن ها سعی در جذب کاربران از این روش دارند.
زومیت - براساس گزارش وال استریت ژورنال، بازی ها یکی از پردرآمدترین شاخه های موجود در دسته بندی اپلیکیشن های موجود برای گوشی های هوشمند و تبلت ها هستند، از این رو بازیگران اصلی دنیای ابزار های موبایل در حال یارگیری برای ورود به فاز بعدی مبارزه و جذب کاربران هستند.  
این پلات فورم ها با ارایه خدماتی چون جایگیری در بهترین مکان در فروشگاه آنلاین و همچنین جذب آگهی های مناسب برای پورتال اختصاصی بازی ها، توسعه دهندگان این اپلیکیشن های پرطرفدار را در سمت خود نگه داشته اند.
برای مثال می توان به 2 Plants Vs. Zombies اشاره کرد که سال گذشته ابتدا برای ابزار های اپلی ارایه شد و پس از گذشت دو ماه کاربران آندروییدی قادر به استفاده از این اپلیکیشن شدند. 
سری بازی های Cut The Rope نیز از چنین الگویی پیروی کرده اند. همچنین کمپانی بازی سازی Gameloft که بازی های چون Asphalt را برای ابزار های موبایل عرضه می کند، علی رغم شنیده ها که حاکی از مذاکرات این کمپانی برای عرضه عناوین اختصاصی برای iOS داشت، همچنان به عرضه بازی های خود برای هر دو پلات فورم ادامه خواهد داد. 
برخلاف کنسول های بازی و علی رغم تلاش های کمپانی های حامی این دو پلات فورم، هیچ یک قادر به جذب یک بازی به عنوان نمونه ای اختصاصی نشده است. پیش بینی ها نیز حکایت از این امر دارند که استفاده از بازی های اختصاصی به امری متداول در ابزار های قابل حمل تبدیل نخواهد شد، اما گوگل و اپل سخت تلاش خواهند کرد تا عناوین اختصاصی بیشتری را جذب اکوسیستم خود کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :