آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50580
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 522

معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

فناوری های پیشرفته به کمک ظرفیت های تولیدی کشور می آیند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: این معاونت به عنوان نوک پیکان حرکت بهره وری کشور در حوزه های مختلف به ویژه در بخش توسعه علمی و به کارگیری فناوری، در حال ارتقا فناوری در تمامی بخش های اقتصادی کشور است.
پایگاه اطلاع رسانی دولت - سورنا ستاری افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های این معاونت برای ورود فناوری های پیشرفته به ظرفیت های تولیدی در کشور شناسایی، تعریف و تدوین طرح های کلان ملی فناوری و نوآوری با همکاری نهاد ها و سازمان های ذی ربط براساس نیاز ها و اولویت های اساسی، راهبردی و اسناد بالادستی کشور است. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: فناوری های پیشرفته به دو گروه اصلی فناوری های نرم و فناوری های سخت تقسیم بندی می شود. 
وی ادامه داد: آنچه تاکنون بیشتر مورد نظر بوده فناوری های سخت، ماشین آلات و تجهیزات بوده است. اما توجه به فناوری های نرم یک ضرورت اساسی است که معاونت علمی و فناوری مایل است توجه بیشتری به آن داشته باشد. 
وی در مورد برنامه های معاونت علمی و فناوری برای مقابله با تحریم های خارجی اظهار داشت: یکی از اساسی ترین اقدامات موثر این معاونت تعریف و اجرای آن دسته از طرح های کلان ملی فناوری و نوآوری است که محصول نهایی آن ها در شرایط فعلی جز کالاهای راهبردی وارداتی و مورد نیاز تحریمی در کشور است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :