آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50578
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 895

شماره های رند موبایل؛ سرگرمی میلیاردی فوتبالیست های ایرانی

این روزها خبرنگاران حوزه فوتبال وقتی به دنبال شماره های بازیکنان هستند، با دیدن شماره های رندی که در اختیارشان قرار می گیرد اولین سوالی که از خودشان می پرسند این است که قیمت این خط های رند در بازار چقدر است.
خانه ورزش- یکی از اصلی ترین سرگرمی های بازیکنان، خط بازی و خریدن شماره های رند تلفن همراه است. البته رقم ها آن قدر سرسام آور است که شاید کمتر کسی باور کند. در این گزارش که به صورت میدانی هم تهیه شده است، اگر افشاگری فروشندگان خطوط تلفن همراه نبود، مطمئنا خود بازیکنان هرگز رقم های درشتی که پرداخت کرده بودند را اعلام نمی کردند.

 نام علی کریمی در صدر
جالب اینجاست که همه خط فروش ها در هر مجتمع تجاری که فکر کنید، اول نام علی کریمی را می برند. انگار که علی کریمی سلطان خط بازی است.
رضا مرادی یکی از کسانی که در کار فروش خطوط رند است، می گوید: «من شنیده ام علی کریمی و چند نفر از دوستانش به صورت شراکتی کارهای تجاری می کنند و حتی یک شرکت هم دارند که در آن هر خرید و فروشی که فکرش را بکنید انجام می شود. از مسکن و ساخت وساز گرفته تا صادرات و واردات لوازم تزئینی و خانگی و خطوط تلفن همراه. البته خود کریمی علاقه خاصی به خرید و فروش سیم کارت تلفن همراه آن هم از نوع شماره های رندش را دارد و شریک هایش همیشه به خط فروش ها زنگ می زنند و خط های رند را می خرند و مثل اینکه دوباره می فروشند.»
او ادامه می دهد که به غیر از علی کریمی، آرش برهانی، علیرضا نیکبخت واحدی و مهدی رحمتی از کسانی هستند که بابت خطوط تلفن همراه پول های خوبی می دهند. اما نکته اینجاست که بازیکنان برای خریدن خط های رند چقدر پول می دهند؟

  از 200 میلیون تومان تا میلیارد 
رضا مرادی که سابقه فروش خط به بازیکنان را داشته است در این باره حرف های جالب تری هم دارد: «بازیکنان با همه خط فروش ها ارتباط دارند و به آنها می سپارند که چه خطی می خواهند. مثلا اگر شماره پیراهنشان 6 است، دوست دارند 6 زیاد در شماره باشد. یا ترکیبی از اعداد شماره آنها رقم 6 زیادی داشته باشد.»
مرادی ادامه می دهد: «اینها مثلا بین 200 تا 400 میلیون تومان هستند، مثلا 091211111111 پنج میلیارد تومان است. البته بعضی وقت ها بازیکنان خودشان یک شماره را نشان می کنند و به صاحب شماره زنگ می زنند و می گویند که می خواهند آن را بخرند. البته خیلی وقت ها هم شماره های رند به بازیکنان سه تا چهار برابر قیمت فروخته می شود. معامله با بازیکنان هم خیلی خوب است و آنها پول را نقد پرداخت می کنند و چک و اینها نمی دهند. ما خودمان از معامله خط با آنها لذت می بریم.»
از این فروشنده خط سوال می پرسیم که وقتی قرار است نام بازیکن در دفتر تلفن یک بازیکن دیگر ذخیره شود آن وقت شماره همچنان مهم است. او پاسخ می دهد: «این فقط برای خط های همراه اول نیست، برای ایرانسل و رایتل و تالیا هم چنین ماجرایی هست و مثلا بازیکنی مثل نیکبخت ایرانسل هایی دارد که تا 100 میلیون تومان هم آنها را فروخته است. البته خرید و فروش خط چند سالی است وارد رکود شده و ما امیدواریم اوضاع بهتر شود.»

 بازیکنانی با خطوط الماسی 
فروشنده به نکته جالب دیگری هم اشاره می کند: «در حال حاضر خطوط رند تلفن ثابت بسته به میزان رند بودن آنها به چهار سطح برنز، نقره، طلا و الماس تقسیم بندی شده اند. البته مخابرات جدیدا اعلام کرده که در حال حاضر تنها امکان واگذاری خطوط برنزی و نقره ای وجود دارد. البته آنها می گویند قیمت هر خط ثابت برنزی حدود 350 هزار تومان و قیمت هر خط رند نقره ای براساس مصوبه های ابلاغ شده حدود 500 هزار تومان است. هر خط تلفن ثابت طلایی هم قیمتی حدود 750 هزار تومان دارد که البته خط های طلایی و الماس در حال حاضر واگذار نمی شوند. البته اینها همه اش قوانینی هستند که رعایت نمی شوند و بازیکنان خطوط الماسی دارند.»
اما چرا خطوط طلایی و الماسی دیگر واگذار نمی شوند؟ مرادی جواب می دهد: «محدودیت شماره های این دو سرویس و بالا بودن تقاضا برای آنها مهم ترین دلیل عدم عرضه خط های طلایی و الماسی است. البته خط های خوب فروخته شده و در بازار دست به دست می شود. یک زمان خط سود خوبی می داد اما همان طور که الان گفتم دیگر این طور نیست. در سال های گذشته در دو نوبت خطوط رند تلفن ثابت به مزایده گذاشته شد که استقبال چندانی از آنها به عمل نیامد و خیلی هم عجیب بود اما مثلا شماره های مختلف با پول های چندصدمیلیونی بین فوتبالیست ها معامله می شود. به هر جهت فوتبالیست ها پول خوبی می گیرند و خط بازی هم زیاد عجیب نیست. وقتی یک خطی که من و شما بخواهیم بخریم و مثلا رند است 100 میلیون تومان است، فوتبالیست معروف رویش دست بگذارد، 400 میلیون تومان معامله می شود.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :