آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50571
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 1182

رفع اختلال در سایت bimehsalamat. ir

ثبت نام اینترنتی بیمه سلامت همگانی آغاز شد

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی گفت: ثبت نام افراد فاقد بیمه از طریق سایت سازمان بیمه سلامت به آدرس bimehsalamat. ir از اول اردیبهشت ماه آغاز شد.
خبرگزاری فارس - سیدمهدی میرشاه ولد گفت: افرادی که هرگونه پوشش بیمه سلامت یا بیمه درمان ندارند و هویت ایرانی داشته باشند می توانند با مراجعه به سایت بیمه سلامت متقاضی بیمه باشند. 
وی افزود: متقاضیان می توانند از اول اردیبهشت ماه به سامانه bimehsalamat. ir مراجعه کنند و ثبت نام اولیه را انجام دهند. 
وی با بیان اینکه فرد پس از ورود به سامانه اطلاعات هویتی شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی استان یا شهر محل اقامت خود را ثبت می کند، گفت: پس از آن پنجره ای برای فرد گشوده می شود که فهرست دفا تر پیشخوان دولت و یا نمایندگی های سازمان بیمه سلامت در آن قرار دارد. 
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی گفت: ثبت نام اولیه از تاریخ اول تا ۳۱ اردیبهشت ماه تعیین شده است و کسانی که طی این یک ماه موفق به ثبت نام نشده اند می توانند پس از آن نیز مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند. 
وی افزود: سرپرستان خانوار می توانند افراد تحت تکفل خود را نیز در همان مرحله اول ثبت نام کنند. 
میرشاه ولد در خصوص هزینه ثبت نام بیمه سلامت همگانی افزود: ثبت نام در سامانه به صورت کاملا رایگان انجام می شود البته توصیه ما به افرادی که اینترنت شخصی در منزل ندارند این است که حتما به مراکز IT دارای مجوز یا دفا تر پیشخوان دولت مراجعه کنند. 
به گفته وی وزارت کشور تعرفه کارمزد ۲ هزار تومانی برای ثبت نام هر خانوار مشخص کرده است که این هزینه ارتباطی با حق ثبت نام ندارد. 
وی با بیان اینکه با کانون دفا تر پیشخوان دولت برای ثبت نام بیمه سلامت همگانی هماهنگی های لازم را انجام داده ایم، گفت: ۷هزار دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور آماده ثبت نام از مردم هستند. 
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی ادامه داد: حق بیمه به طور کامل از طرف دولت و از محل هدفمندسازی یارانه ها تامین شده و دولت حق بیمه سالیانه تمام افرادی که تحت پوشش قرار خواهند گرفت را در این مقطع پرداخت خواهد کرد ضمن اینکه حق بیمه حدود ۲۵۸ هزار تومان برای یک سال است البته میزان حق بیمه در سال های آینده منوط به شرایط و تصمیمات دولت خواهد بود. 
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی  گفت: از زمان باز شدن سامانه ثبت الکترونیکی بیمه سلامت همگانی جهت ثبت نام افراد فاقد بیمه، میلیون ها نفر به این سامانه مراجعه کرده اند که اختلالاتی را ایجاد کرد و به زودی این مشکلات بر طرف خواهد شد. 
وی با بیان اینکه سامانه ثبت الکترونیکی بیمه سلامت همگانی جهت ثبت نام افراد فاقد بیمه در سطح کشور از دیروز راه اندازی شده است، گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه مشخصات خود را ثبت کنند. 
وی گفت: به دلیل حجم میلیونی و ثبت نام در سامانه اشاره شده، مشکلی در ارایه خدمات به وجود آمده است که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد. 
میرشاه ولد گفت: سامانه bimehsalamat. ir تا ۳۱ اردیبهشت فعال خواهد بود و افراد فاقد بیمه می توانند با مراجعه به سایت، متقاضی بیمه همگانی شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :