آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50569
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 695

ثبت نام یارانه نخستین خدمت شبکه ملی اطلاعات

سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: شبکه ملی اطلاعات بر اساس الزامات شورای عالی فضای مجازی در حوزه خدمات الکترونیکی در حال سرویس دهی است که نمونه آن را می توان در تجهیز منابع برای ارایه سرویس پایدار و امن به منظور ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه ها مشاهده کرد.
خبرگزاری مهر - رضا باقری اصل در مورد آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گفت: این شبکه با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ارتباطی و براساس آنچه که در قانون برنامه پنجم تکلیف شده و نیز براساس الزامات مدنظر شورای عالی فضای مجازی در حوزه خدمات الکترونیکی وارد فاز سرویس دهی شده است. 
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات درباره برقراری ارتباط امن و پایدار برای ثبت نام مردم در سایت هدفمندی یارانه ها گفت: ثبت نام در سایت هدفمندی یکی از سرویس های شبکه ملی اطلاعات بود؛ مردم توانستند بدون مشکل در سایت هدفمندی ثبت نام کنند و زیرساخت ها به نحوی تجهیز شد که روزانه ۲ تا ۴ میلیون نفر به صورت آنلاین از طریق این شبکه در سایت هدفمندی ثبت نام کردند. 
وی با بیان اینکه در این شبکه مسیردهی و مبدا و مقصد داخلی مدنظر قرار گرفته است افزود: در ارایه خدمات سایت هدفمندی چندین سوپر سیستم به هم متصل شده بود که از جمله ملزومات شبکه ملی اطلاعات در حوزه خدمات دولت الکترونیکی نیز همین است.  باقری اصل درباره این تجربه فنی موفق در حوزه ارایه خدمات الکترونیکی روی شبکه ملی اطلاعات گفت: اما طرح اصلی این شبکه، زیرساختی است که تمام سرویس های مبتنی بر باند پهن را ارایه کند؛ در این راستا پروژه زیرساخت ارتباطی «تدبیر»، نسل سوم و چهارم موبایل، پروژه فیبرنوری منازل و به ترتیب سایر پروژه های ارتباطی بزرگ، می توانند سرویس دهی این شبکه را برعهده گیرند.  وی در مورد نحوه دسترسی کاربران به خدمات شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: میزان و نحوه دسترسی به این شبکه براساس سیاست های ابلاغی شورای عالی فضای مجازی خواهد بود اما آنچه مسلم است با توجه به الزامات قانونی، دسترسی به این شبکه، پرسرعت خواهد بود. همچنین در قانون اجرای شبکه ملی اطلاعات، بر دو موضوع ایجاد و توسعه تاکید شده است که این به معنی این است که پروژه روز به روز توسعه می یابد و سرویس ها و محتواهای جدیدی روی این شبکه در دسترس مردم قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :