آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50541
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 12:20
تعداد بازدید : 753

وزیر ارتباطات:

پست بانک از امکانات وزارت ارتباطات استفاده کند

پست بانک ایران می تواند به عنوان بانک عامل وزارتخانه و مجموعه های ذیربط باشد و تمامی عملیات بانکی ریالی-ارزی اعم از امور جاری و حوالجات بین المللی را انجام دهد.
پولی مالی- محمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مشترک با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران امور این بانک افزود: باید از تجارب نیروهای متخصص در امر خرده بانکداری بیشتر استفاده شود تا پست بانک ایران بتواند در مناطق محروم، روستا ها و شهرهای کوچک به نحو مطلوب خدمت رسانی کند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر چابک سازی واحد ها گفت: پست بانک ایران با بهره گیری از امکانات موجود از جمله بسترهای وزارتخانه و مزیت های پست نظیر دفا تر، نیروی انسانی، وسایل نقلیه و ساختمان می تواند در هزینه های خود صرفه جویی کرده و سودآوری بیشتری داشته باشد. واعظی گفت: عملکرد وزارتخانه و پست بانک ایران در ثبت نام مرحله دوم یارانه ها بسیار عالی بود و حتی دکتر روحانی رییس جمهور کشورمان شخصا از عملکرد مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیر کرد. ولی ما نباید به همین اکتفا کنیم و باید تلاش کنیم بسترهای بانکداری الکترونیکی را بیشتر تقویت کنیم. 
وی افزود: به دنبال تحول پست بانک ایران هستیم و تلاش می کنیم این بانک خدمات بیشتری را به هموطنان درسطح کشور ارایه کند. این بانک باید الگوی بانک هوشمند باشد چون بسترهای لازم را به واسطه وزارتخانه دراختیار دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ایجاد شرکت های اقماری پست بانک ایران برای خدمت رسانی و درآمدزایی بیشتر گفت: همواره باید با شناسائی و احصای نیازهای مردم به ویژه روستاییان به دنبال نوآوری در خدمات باشیم تا بتوانیم در فضای رقابت موفق عمل کنیم. 
واعظی گفت: چشم انداز، ماموریت ها، اهداف و برنامه های این بانک بسیار خوب تنظیم شده و از این بابت بسیار خوشحالم و امیدوارم بسیار قوی و کاربردی نیز اجرا شود. 
وی بر نظارت مستمر برای جلوگیری از تخلفات، بازاریابی قوی، پیگیری وصول مطالبات، ارائه آموزش های کاربردی برای مدیران و کارکنان، مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع، چابک سازی ساختار ها و استفاده از نیروهای متعهد، متخصص، دلسوز و کارا نیر تاکید کرد. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: لازم است پست بانک ایران با وزارتخانه ها، سازمان ها به ویژه در زمینه های صنایع دستی، کشاورزی برای کارآفرینی و اشتغال زایی و کمک به کارگاه های تولیدی کوچک و کشاورزی تعامل بیشتری داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :