آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50534
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:57
تعداد بازدید : 925

هجوم خریداران به بازار

دلار قیمت گوشی را بالا برد

ظاهرا روند افزایش قیمت دلار همچنان ادامه دارد و این نوسانات بازار گوشی موبایل را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
فناوران- بازار موبایل تهران این روزها باز هم با شوک افزایش دلار روبه رو شده و قیمت ها بالا رفته است. بر این اساس تقریبا قیمت همه گوشی ها بالا رفته و گوشی های گران تر افزایش بیشتری را تجربه کرده اند. 
باز هم مثل همیشه که قیمت ها افزایش می یابد، این روزها بازارموبایل هم به دلیل رشد قیمت ها رونق زیادی دارد و بزرگ ترین بازار موبایل تهران مملو از مشتری است.
در این میان گوشی آیفون اپل مثل همیشه بالاترین میزان افزایش قیمت را داشته و دیروز با 70 هزار تومان افزایش، با بهای دو میلیون و 280 هزار تومان به فروش رسید.
گوشی گلکسی S5 سامسونگ هم که تازه وارد بازار به شمار می رود با افزایش قیمت  حدود 70 هزار تومان روبه رو شده و دو میلیون و 250 هزار تومان به فروش می رسد.
گوشی One M8 اچ تی سی هم افزایش قیمت حدود 50 هزار تومانی داشته و به بهای حدود دو میلیون و 500 هزار تومان در بازار معامله می شود.در میان گوشی های هوواوی هم می توان به P6 اشاره کرد که با افزایش قیمت حدود 50 هزار تومانی روبه رو شده و به بهای یک میلیون و 150 هزار تومان به فروش می رسد.
گوشی Z1 سونی هم نسبت به دو سه روز گذشته 50 تا 60 هزار تومان گران شده و با قیمت یک میلیون و 800 هزار تومان در بازار معامله می شود.
به گفته بازاریان این روزها به دلیل تقاضای بالا، تعدادی از گوشی ها در بازار موجود نیست و در صورت یافتن، با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسند.
بر این اساس Xperia Z2 سونی یکی از گوشی هایی است که این روزها کمتر می توان اثری از آن در بازار یافت.
در میان گوشی های سامسونگ هم می توان به Galaxy S4 اشاره کرد که با افزایش 40 هزار تومانی قیمت همراه شده و این روزها با قیمتی حدود یک میلیون و 400 هزار تومان به فروش می رسد.
گزارش ها حاکی است که هیچ کدام از قیمت های کنونی گوشی های موبایل نرخ ثابتی ندارد و همانند سال گذشته که نمی شد یک گوشی را با قیمت ثابتی در بازار پیدا کرد، همچنان با نوسان قیمت دلار با افزایش و کاهش همراه می شود. 
از سوی دیگر بسیاری از گوشی هایی که بیش از یک سال از عرضه آنها می گذرد همچنان با قیمت بالایی به فروش می رسند. در حالی که مرسوم است گوشی های قدیمی پس از عرضه نسخه های جدید ارزان شوند، اما اگر قیمت گوشی ها را از یک سال گذشته تاکنون مقایسه کنیم می بینیم که نه تنها قیمت گوشی های قدیمی کمتر نشده اند بلکه با افزایش قیمت هم روبه رو شده اند.
این موضوع در میان گوشی های رده متوسط مشهودتر است و گوشی هایی که قیمتی حدود 400 تا 700 دلار دارند، تقریبا هیچ افت قیمتی نداشته اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :