آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50533
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:55
تعداد بازدید : 604

آیفون 6 آیپد مینی را حذف می کند

شایع شده که اپل نسل جدید آیفون های خود را با صفحه نمایش بزرگ تر وارد بازار می کند و این موضوع روی استقبال و فروش آیپد اثر خواهد گذاشت.
فناوران- یکی از ایراداتی که به آیفون اپل گرفته می شود، سایز کوچک صفحه نمایش آن است، چرا که این روزها فبلت ها با استقبال و فروش بیشتری نسبت به گوشی هایی با سایز صفحه نمایش کوچک همراهند. 
بر این اساس انتظار می رود که اپل نسخه بعدی آیفون را با سایز نمایشگر بزرگ تری راهی بازار کند. موضوعی که باعث کاهش استقبال از آیپد مینی می شود.
بر اساس شایعاتی که تاکنون درباره آیفون 6 منتشر شده، این گوشی در دو نسخه 4/7 اینچی و 5/5 اینچی به بازار عرضه خواهد شد. 
از آنجا که آیفون 5/5 اینچی از سیم کارت پشتیبانی می کند و آیپد ایر چنین قابلیتی ندارد، استقبال از آیفون جدید و جایگزین کردن آن به جای آیپد ایر خیلی دور از انتظار نیست.
اپل پیش از این نیز با عرضه آیپد مینی با چنین پیش بینی هایی روبه رو شده بود. کارشناسان و تحلیل گران احتمال کاهش فروش آیپد 10 اینچی اپل را با وجود عرضه آیپد مینی پیش بینی کرده بودند و این اتفاق به وقوع پیوست. 
تحلیلگران پیش بینی کرده اند اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، بیش از 38 دستگاه گوشی آیفون و 21 میلیون آيپد به فروش برساند و از این رقم 44 میلیارد دلار درآمد کسب کند.
با این حال از سوی دیگر تحلیلگران معتقدند از آنجا که تقریبا همه تولدکنندگان بزرگ گوشی فصل دوم سال را با عرضه گوشی های جدید و سرسبد خود آغاز و این گوشی ها را با قیمت های رقابتی راهی بازار می کنند، کار اپل کمی سخت تر می شود زیرا تنوع در بازار باعث می شود که کاربران سراغ گوشی های جدیدتر بروند. حتی در طول چند روز گذشته نیز اخبار و اطلاعاتی درباره اینکه کاربران آیفون سراغ گوشی Galaxy S5 سامسونگ رفته اند منتشر 
شد.
با این حال اپل همچنان بازارهای بزرگ آسیایی مثل چین و ژاپن را هدف قرار داده و با بزرگ ترین اپراتورهای دنیا قرارداد منعقد می کند تا گوشی های خود را در این بازارها به فروش برساند.
انتظار می رود آیفون 6 در بازاری مثل چین از فروش بالایی برخوردار شود و بیشترین میزان فروش اپل در این بازار رخ دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :