آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50532
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:54
تعداد بازدید : 725

مشکلات حمل موبایل برای مردان

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می دهد، مردانی که در طول روز بیش از چهار ساعت تلفن همراه را با خود حمل می کنند در معرض ضعف جنسی قرار دارند.
ایرنا- محققان کشورهای مصر و آمریکا به این نتیجه رسیده اند، آن دسته از مردانی که ساعت ها تلفن همراه را با خود حمل می کنند، بیش از مردانی که استفاده از این ابزار را به دو ساعت در روز محدود می کنند، در معرض ضعف جنسی قرار دارند. 
در این تحقیقات دانشمندان روی ۲۰ مرد که مشکلات جنسی را طی شش ماه پیش از انجام تحقیق تجربه کرده بودند، بررسی کردند؛ آن ها همچنین ۱۰ مرد را که سابقه هیچ تجربه ای در این زمینه را نداشتند، مطالعه کردند. 
در این بررسی از تمامی مردان خواسته شد فرمی را پر کنند و در خصوص عادات استفاده آن ها از تلفن همراه نیز سوال شد. در این بین، هیچ تفاوت قابل توجهی از لحاظ سن، وزن، قد و عادات مصرف سیگار در مردان سالم و بیمار وجود نداشت. 
بزرگ ترین تفاوت در این مردان مدت زمانی بود که تلفن های همراه روشن را در دست یا جیبشان نگه داشته بودند. 
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مردانی که مشکلات جنسی داشته اند، تلفن های خود را به مدت طولانی تر بیش از چهار ساعت در مقابل مردانی که حدود ۲ ساعت در روز، حمل کرده بودند. 
بدرالدین محمد العلی، رهبر ارشد این مطالعه، گفت: این تحقیق نشان دهنده ارتباط ممکن بین استفاده از تلفن همراه و ضعف جنسی است.
اگرچه این موضوع نیازمند بررسی و تحقیقات بسیاری است تا بتوان میزان آسیب تلفن همراه را نشان دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :