آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50520
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 647

تلویزیون های هوشمند هدف بعدی هکرها

در عصر فناوری پهن باندهای پرسرعت، شاهد حضور پررنگ تلویزیون های هوشمند در خانه ها و رشد محبوبیت این تلویزیون ها بین کاربران هستیم؛ تلویزیون هایی به راحتی امکان ارتباط کاربران با دنیای مجازی را در فضای بزرگ فراهم کرده و کاربری راحت و شیرینی را ارائه می دهد. اما گویا استفاده از این تلویزیون ها با خطراتی برای کاربر همراه است؛ خطراتی که ناشی از حملات هکرهاست.
خبرگزاری مهر- کارشناسان هشدار می دهند که اتصال تلویزیون های هوشمند به اینترنت می تواند مزاحمان فضای مجازی (ویروس های کامپیوتری) را به خانه دعوت کند.یوجین کسپرسکی یکی از موسسان شرکت کسپرسکی و مدیر اجرایی این شرکت روسی می گوید: تلفن های همراه و تلویزیون های هوشمند، هدف بعدی ویروس ها، مجرمان و هکرهای رایانه ای هستند.به گفته وی، کسپرسکی که روزانه 315 هزار گزارش از فعالیت های مشکوک دریافت می کند، اکنون باید به دنبال ویروس هایی بگردد که به تلویزیون های هوشمند نفوذ می کنند. به گفته وی، در سال میلیون ها حمله به ویندوز مایکروسافت، هزاران حمله به تلفن های هوشمند و به سیستم عامل های اندروید و ده ها حمله به سیستم عامل iOS اپل صورت می گیرد.

 روش محافظت از تلویزیون اندرویدی
از سوی دیگر، محققان امنیتی آزمایشگاه پانداسکیوریتی نتایج جدیدترین مطالعه خود را منتشر کرده و اعلام کرده اند که سیستم عامل اندروید به عنوان مهم ترین هدف مجرمان سایبری تبدیل شده است.  همچنین تلویزیون های متصل به اندروید و اینترنت به راحتی می توانند فعالیت هایی را که کاربران با گوشی موبایل و یا تبلت خود انجام می دهند، نظیر چک کردن ایمیل، سر زدن به صفحه شخصی در فیس بوک و یا توییتر را انجام دهند. 
اما آیا هیچ وقت به این موضوع فکر کرده اید که وقتی به همین راحتی می توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید، احتمالاً می توانید به انواع بدافزارها هم آلوده شوید؟به گزارش این شرکت،به دلیل بی توجهی کاربران نسبت به نصب اصلاحیه ها و انواع بروزرسانی های تلویزیون های هوشمند، این تلویزیون ها دارای حفره ها و آسیب پذیری های متنوعی هستند که نفوذ مجرمان را راحت تر می کنند. در چنین شرایطی یک آنتی ویروس ویژه اندروید می تواند کمک موثری برای محافظت از دستگاه کاربر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :