آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50518
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:35
تعداد بازدید : 697

پوشش اپراتورهای تلفن همراه ارزیابی شد

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از بررسی و تحلیل وضعیت سطح پوشش شبکه اپراتورهای اول و دوم در مناطق ۲۲ گانه تهران از دید مشترکان خبر داد.
فناوران- حسن رضوانی گفت: نتایج ارزیابی وضعیت پوشش شبکه اپراتور ها نشان می دهد اپراتور اول (شرکت ارتباطات سیار) در ۱۴ منطقه و اپراتور دوم (شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل) در ۳ منطقه از شهر تهران بیش از ۱۰ درصد پوشش دهی نامناسب دارند. 
وی با بیان اینکه اپراتورهای اول و دوم در شاخص های سطح سیگنال دریافتی مشترکان از شبکه، در شش ماهه دوم سال ۹۲ مورد ارزیابی قرار گرفته اند، افزود: با توجه به اندازه گیری های انجام شده در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، میانگین درصد عدم پوشش دهی مناسب شبکه همراه اول 15/18و این میانگین در شبکه ایرانسل 6/3 درصد بوده است. بر اساس نتایج گزارش ها، اپراتور ایرانسل از نظر پوشش شبکه در سال ۹۲ وضعیت بهتری نسبت به همراه اول داشته است. 
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اظهار کرد: تحلیل بررسی های انجام شده طی سه سال گذشته در سطح شهر تهران نشان می دهد با توجه به اقدامات مناسب اپراتور ها در جهت ارتقای کیفیت ارایه خدمات و ایجاد رضایتمندی مشترکان، پوشش دهی مناسب شبکه شرکت ارتباطات سیار و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل رو به بهبود بوده است. 
رضوانی در تشریح ارزیابی سه سال گذشته وضعیت پوشش اپراتور ها گفت: در سال ۹۰ درصد پوشش دهی مناسب شرکت ارتباطات سیار، ۷۸ درصد بود که در سال ۹۱ به 80/31درصد و در سال ۹۲ به 84/82درصد رسیده است. همچنین درصد پوشش دهی مناسب در سال ۹۰ برای شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل ۸۹ درصد بوده که در سال ۹۱ به 96/6درصد رسیده و در سال ۹۲، این میزان 93/7درصد برآورد شده است. 
گفتنی است بازهم در این گزارش خبری از اپراتور سوم نیست . 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :