آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50517
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:30
تعداد بازدید : 882

نرخ پیامک و اینترنت همراه اول تغییر نمی کند

تغییراتی که در تعرفه تلفن های همراه اپراتور اول ایجاد شده تنها به هزینه های مربوط به مکالمه مربوط می شود.

ایسنا- طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران و اپراتور اول ارتباطی کشور، مکلف شده اند نظام محاسبه تعرفه خود را از پالس به دقیقه تبدیل کنند. 
بر همین اساس تغییراتی در تعرفه های تلفن ثابت و سیم کارتهای همراه اول ایجاد شده که از ابتدای اردیبهشت ماه این تعرفه ها اجرایی شده است. در این میان برای بسیاری از مشترکان این سوال وجود دارد که به دنبال تغییر تعرفه ها هزینه های مربوط به سرویس هایی مانند پیام کوتاه، MMS و یا اینترنت همراه اول نیز تغییر خواهد کرد؟
توضیحات مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گویای آن است که تغییرات اعمال شده تنها به هزینه مکالمه محدود می شود و در حال حاضر هیچ تغییری روی قیمت و تعرفه این سرویس ها اعمال نشده است. 
مدیرعامل همراه اول همچنین از هماهنگی این شرکت با مخابرات استان تهران برای تجمیع قبوض تلفن همراه و ثابت خبر داد و گفت: پس از مرتفع شدن نیازهای سیستمی این کار عملیاتی می شود؛ طرح ارسال قبض و ریزمکالمه با ایمیل نیز در دست بررسی است. 
وحید صدوقی در گفت وگو با فارس، با بیان هماهنگی همراه اول و شرکت مخابرات استان تهران برای تجمیع قبوض تلفن همراه و ثابت، اظهار داشت: این کار از نظر هزینه چاپ و توزیع قبوض به نفع شرکت است و تاثیرات زیست محیطی مثبتی دارد. 
مدیرعامل همراه اول گفت: البته مراحل اجرای این طرح این کار دارای پیچیدگی هایی است؛ از جمله اینکه برخلاف قبض تلفن ثابت که تقریبا ثابت و همواره دارای یک آدرس پستی است؛ اما قبض موبایل جابه جایی بیشتری دارد. 
وی ادامه داد: از این رو نیاز به طراحی سیستمی است که بتواند این اطلاعات در مواقع نیاز به سرعت تفکیک و به روز کند. 
صدوقی تصریح کرد: علاوه بر این در حال بررسی راه های بیشتری برای رساندن قبوض به دست مردم هستیم که سرویس ایمیل یکی از این روش ها است. به گفته مدیرعامل همراه اول به این ترتیب اطلاعات قبوض و ریزمکالمات برای مشترکان ایمیل می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :