آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50510
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 11:19
تعداد بازدید : 747

مخالفت زیادی با الکترونیکی سازی سازمان ثبت شد

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با الکترونیکی شدن خدمات مخالفت ها و فشارهای بسیاری به ما متحمل شد که با توجه مسوولان عالی و عنایت خداوند، سازمان ثبت از گذرگاه این سختی رد شد.
خبرگزاری تسنیم- احمد تویسرکانی گفت: با وجود مخالفت ها و فشارهای بسیاری که به ما وارد شد بسیاری از فرآیندهای سنتی خدمات از سیستم سنتی خارج شد و به سوی مدرنیته پیش رفت. 
تویسرکانی عنوان کرد: میلیون ها مکاتبه و ۱۰ میلیون کاغذ و مراجعات حضوری بسیار را حذف کردیم که این امر از اقدامات بسیار مهم 
است. 
وی ادامه داد: درسال ۹۲ سازمان ثبت اسناد و املاک ۴۵ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۹۰۴ خدمت به مردم ارایه کرده است که در این زمینه رشد ۲۵ درصدی را شاهد بودیم. همچنین مجموعه خدمات درسال ۹۲ ۶۶ درصد الکترونیکی بوده که در این زمینه نیز رشد ۲۸ درصدی داشتیم. 
تویسرکانی گفت: مهم ترین موضوع ایجاد سامانه الکترونیکی و صدور اسناد رسمی است که امروز اشخاص ممنوع المعامله از طریق سیستم مرکزی شناسایی و بانک ها را رصد می کنیم. در واقع خود فرد وارد نمی شود بلکه سیستم در این زمینه اقدام می کند. 
تویسرکانی ادامه داد: در قانون دفا تر اسناد رسمی در ماده ۴ قانونگذار را ضابطه ای را در نظر گرفته است که به ازای هر ۱۵ نفر یک دفتر خانه تأسیس شود؛ براساس قانون در عمده نقاط کشور که بالا تر از ظرفیت مذکور مطرح شد می توان توزیع صورت گرفته و سردفتر داشته باشیم. 
وی ادامه داد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار در راستای اجرای طرح کاداستر برآورد شد که به آن رسیدیم. 
معاون قوه قضاییه افزود: باید اصلاحیه طرح کاداستر هر چه زود تر در مجلس به تصویب برسد که البته باید بگویم آماده تصویب است. 
وی ادامه داد: از نمایندگان می خواهیم که در خارج از نوبت و به سرعت این طرح را به تصویب برسانند تا تمام کشور را در خصوص این طرح پوشش دهیم. 
تویسرکانی گفت: با اجرای طرح کاداستر اراضی فاقد قانون که تصرف شدند را می توانیم سند مالکیت داده و بازگردانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :