آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5051
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 2:25
تعداد بازدید : 1025

عکاس ايراني برنده مسابقه عکس فائو شد

یک عکاس ایرانی توانست جایزه مسابقه جنگل در تصویر که از سوی سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برگزار شده بود را به دست آورد.

موج- مجمع عمومي سازمان ملل متحد، سال 2011 ميلادي را سال جهاني جنگل‌ها نام‌گذاری کرده بود تا بتواند آگاهي در زمينه مديريت، حفاظت و توسعه پايدار انواع جنگل‌ها را افزايش دهد. در همین راستا دفتر منطقه‌اي فائو در خاور نزديک در اواخر بهار سال 2011 ميلادي به مناسبت نام‌گذاري اين سال به عنوان سال جهاني جنگل‌ها، يک مسابقه عکاسي با موضوع "جنگل در تصوير" با هدف ارتقاي گفتگو در مورد جنگل‌ها برگزار کرد که عکاسان زیادی از سراسر دنیا در آن شرکت کردند.
جواد رزمی، عکاس ایرانی با دو عکس از جنگل تنگاب در استان فارس و جنگل جهان‌نما در استان گلستان در اين مسابقه شرکت کرد و از نظر داوران فائو شایسته دریافت جایزه نفر اول شناخته شد.
دفتر منطقه‌اي فائو از تمامي شرکت‌کنندگان مسابقه براي انجام اين خلاقيت تشکر کرد و به سه برنده اين مسابقه تبريک گفت. علاوه بر جواد رزمي، نيخيل بوهرا از هند و يحيي کرامت از پاکستان نيز در اين رقابت به مقام دوم و سومي دست يافتند.
گفتني است که رزمي در طول 10 سال گذشته به کار عکاسي پرداخته و تاکنون برنده دو مسابقه عکاسي در ايران شده است. وي پيوسته بر زيبايي‌شناسي تمرکز کرده و موضوعات اصلي عکس‌هاي وي در مورد طبيعت، رنگ‌ها و مردم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :