آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50498
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 10:53
تعداد بازدید : 865

روند تدوین دستورالعمل انتخابات نصر تهران تشریح شد

مراسم مجمع عمومی نظام صنفی رایانه ای تهران و انتخابات چهارمین دوره هیات مدیره استان تهران طبق روال، اوایل مهرماه امسال برگزار خواهد شد و کاندیداهای این دوره از انتخابات از تیرماه نیز خود را برای حضور در انتخابات صنف IT آماده می کنند تا سرنوشت سه ساله سازمان را رقم بزنند.

فناوران- در همین راستا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اخیراً دستورالعمل و آیین نامه انتخابات پیش رو را با تغییرات جدید به منظور آشنایی اعضا روی سایت خود منتشر کرد.
پس از انتخابات دور سوم هیات مدیره نصر تهران بود که برخی از اعضا به خصوص کمیسیون سخت افزار به آیین نامه انتخابات سازمان معترض و خواهان برخی اصلاحات در آن شدند، از این رو به منظور رفع مشکلات احتمالی در انتخابات چهارمین دوره هیات مدیره کارگروهی در کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به ریاست آزاده داننده، تشکیل شد تا موارد اختلاف برانگیز آیین نامه را  بررسی و اصلاح کنند.
یکی از مباحث مهم آیین نامه انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای که اعضا روی آن اعتراض داشتند درخصوص آرای وکالتی بود که در آیین نامه جدید این مورد اصلاح و آرای وکالتی مشروط به برخورداری از وکالت نامه رسمی محضری شد.

 دستورالعمل انتخابات نداشتیم 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص دستورالعمل انتخاباتی منتشر شده روی سایت سازمان به فناوران گفت: قبلا چنین دستورالعملی نداشتیم ولی با آغاز به کار هیات مدیره دور سوم و مطالبه برخی از اعضا، دستورالعمل جدید و اصلاح آیین نامه انتخابات در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: پس از برگزاری سه دوره انتخابات تجارب بسیار زیادی کسب کرده ایم که باید از آنها استفاده می شد.
وی در مورد تغییرات آیین نامه انتخابات گفت: در آیین نامه جدید هیات نظارت با تعریف معینی در خصوص اختیاراتش دیده شده است.
وی افزود: در این خصوص دو هیات برای انتخابات در نظر گرفته شده است؛ هیات نظارتی و هیات اجرایی تا بر روند برگزاری انتخابات نظارت و اجرا داشته باشند.
وی همچنین گفت: همچنین ستاد اجرایی در دبیرخانه تشکیل می شود، اما اینکه وظایف اجرایی اش چیست و ارتباطش با دبیرخانه چگونه است، در قالب آیین نامه تدوین شده است.
وی افزود: به عبارتی ستاد اجرایی از لحاظ ساختاری قبلا تعریف شده نبود اما اکنون ساختار آن تعریف شده است.

 مشکل از آرای وکالتی بود 
داننده با بیان اینکه مشکل عمده آیین نامه انتخابات سازمان آرای وکالتی بود گفت: در آیین نامه جدید این مورد اصلاح و آرای وکالتی مشروط به برخورداری از وکالت نامه رسمی محضری شد. 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران افزود: چنانچه اعضای حقوقی یا حقیقی سازمان مبادرت به معرفی وکیل برای شرکت در انتخابات کنند، وکیل معرفی شده باید دارای اصل وکالت نامه رسمی محضری معتبر به عنوان موکل بوده و در وکالت نامه اختیار شرکت در انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به وکیل داده شده باشد.
 وی همچنین اضافه کرد: هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند حداکثر به وکالت از دو عضو حقیقی یا حقوقی دیگر در انتخابات شرکت کند. 
وی تاکید کرد: در آیین نامه فرایند اخذ رای را یک فرایند پیوسته دیده ایم مانند انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری. اما در دوره های قبل برگه های رای را می گرفتیم بعد با حضور در مجمع آنها را در صندوق می انداختیم که اکنون اینگونه نیست.
وی افزود: برای آنکه مطمئن شویم کسی که برگ رای را می گیرد همان تصمیم گیرنده است، فرایند را انتخابات را پیوسته کردیم.

 انتخابات الکترونیکی نیست
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران همچنین با بیان اینکه این دوره از انتخابات الکترونیکی برگزار نمی شود، گفت: تغییرات آیین نامه وقت بسیاری برد به همین دلیل نتوانستیم تغییری در شیوه رای گیری داشته باشیم.
وی افزود: در عین حال رای گیری الکترونیکی امکاناتی را می خواهد که هنوز آماده نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :