آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5039
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 2:1
تعداد بازدید : 409

افزایش سود سپرده سهام بانک ها را بالاکشید

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار تهران با اشاره به خبر افزایش نرخ سود سپرده های بانکی گفت: این مصوبه باید به طور مشخص از سوی شورای پول و اعتبار اعلام شده و در صورت تاثیر در عملکرد بانک ها به بورس گزارش شود.

ایسنا- سید علی حسینی، در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی نماد بانک‌های حاضر در بورس متوقف می شود یا خیر؟  گفت: هنوز مصوبه معینی در این خصوص وجود ندارد و افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی توسط شورای پول و اعتبار اعلام نشده است.
وی افزود: اگر این نرخ به طور رسمی اعلام شود و بانک‌های حاضر در بورس پس از بررسی به این نتیجه برسند که افزایش نرخ سود سپرده‌ها در عملکرد آنها تاثیرگذار است، باید اثرات آن به بازار اعلام شود به این ترتیب با اعلام نشدن رسمی نرخ، نماد بانک‌های حاضر در بورس متوقف نمی‌شود.
حسینی توضیح داد: این یک خبر عمومی است و باید به طور مشخص و رسمی از سوی شورای پول و اعتبار اعلام شود و اگر در بانک‌های حاضر در بورس تاثیر گذار باشد باید به بورس اعلام شود.
با انتشار خبر افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی در جلسه شورای پول و اعتبار، سهام شرکت‌های بانکی در بورس و فرابورس با استقبال شدید مواجه شدند و شاخص کل بورس را214 واحد مثبت کردند. به این ترتیب سهام بانک‌های پاسارگاد، انصار، ملت و کارآفرین با حدود 4 درصد افزایش، بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند و بانک‌های پارسیان، سینا، اقتصاد نوین، تجارت و پست بانک با صف‌های خرید روبه رو شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :