آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50381
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 12:38
تعداد بازدید : 862

انتقاد گوگل از طراحی های بد و زشت طراحان

در حالی که گوگل به کنفرانس مهم سالانه خود یعنی I/O نزدیک می شود، این غول اینترنتی از دستیاران خود یعنی طراحان می خواهد که بیش از پیش به طراحی ها فکر کنند.
فناوران – سی نت در گزارشی نوشت به نظر می رسد که گوگل از طراحی های اپلیکیشن های خود زیاد راضی نیست و به همین دلیل، قبل از اینکه کنفرانس I/O امسالش در ماه ژوئن در سانفرانسیسکو شروع شود، طراحان خود را به دلیل طراحی های زشت و بد شکل اپلیکیشن ها مورد انتقاد قرار داده و آن ها را تشویق کرده تا فکری اساسی در مورد ظاهر اپلیکیشن های خود کنند. 
نادیا دیرکوا طراح گوگل به تازگی در پستی در وبلاگش نوشته: زمانی که گوگل راه اندازی شد، یک صفحه اصلی سفید رنگ با یک باکس جست وجوی بسیار ساده بود. شاید از نظر شما طراحی چندانی برای آن به کار نرفته بود، در صورتی که ظاهر کلی این صفحه براساس دو اصل مهم طراحی شده بود: سادگی و کاربردی بودن آن. 
دیرکوا این اظهار نظر ها را در بخشی از کمپین جدید گوگل انجام داده تا طراحان مستقل این شرکت متوجه شوند که باید طراحی را اولویت اول خود بگذارند. 
این در حالی است که به گفته بیلی روتلج مدیر روابط با طراحان، ثبت نام برای شرکت طراحان در این رویداد، روز جمعه آینده به پایان می رسد و گوگل می خواهداز طریق این کنفرانس، ارتش بزرگ خود را آموزش دهد که چگونه بهتر بتوانند اپلیکیشن هایشان را توسعه و منتشر کنند. 
وی همچنین گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس کمک به طراحان است تا روش نوشتن برنامه های کاربردی از ابتدا تا انتهای کار را بهبود بخشند. دیرکوا نیز در این باره می گوید: در کنفرانس I/O امسال قصد داریم نشست ها و کارگاه های متعددی را با محوریت طراحی برای علاقه مندان به طراحی و توسعه دهندگان برگزار کنیم. 
این در حالی است که گوگل نیز طی چند وقت گذشته سعی کرده تمام سرویس های خود مانند یوتیوب، جی میل، گوگل پلاس، گوگل درایو، هنگ اوتس و گوگل مپز را از ابتدا بازنگری و آن ها را از نو طراحی کند که نتیجه چنین کاری استفاده از فونت هایی با اندازه بزرگ تر و عدم نمایش اطلاعات بیشتر و گیج کننده بوده است. اما انجام این تغییر و تحولات فقط به نرم افزار محدود نمی شود. بلکه به نظر می رسد که تقریبا تمامی محصولات سخت افزاری این کمپانی طی چند ماه و سال گذشته دستخوش تغییرات ظاهری شده اند. 
درست است که صفحه جست وجوی گوگل در عین سادگی اش همیشه موفق عمل کرده، اما این مورد را نمی توان به بسیاری از سرویس های دیگر این شرکت نسبت داد. به هر حال تلاش های گوگل برای تشویق طراحان به تمرکز بیشتر روی طراحی، نشان از آن دارد که این غول اینترنتی نمی خواهد طراحانش از آن عقب بیفتند و می خواهد طراحانش را نیز همپای خود به سمت تغییر و حتما پیشرفت ببرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :