آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50369
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 0:0
تعداد بازدید : 675

یک سال تا تحقق ایده موبایل های ماژولار

تنها یک سال تا پایان پروژه Ara گوگل مانده و قرار است گوشی تلفن همراهی ساخته شود که امکان ارتقای هرکدام از اجزای سخت افزاری آن به صورت جداگانه امکان پذیر باشد.

ایرنا- این پروژه که توسط تیم کوچکی به نام ATAP متشکل از مهندسان سابق DARPA (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا) و تعدادی از نخبگان این حوزه اداره می شود با هدف ساخت یک گوشی هوشمند ماژولار راه اندازی شده است.
براساس این گزارش کاربران این گوشی هوشمند قادرخواهند بود تا هر قطعه از آن مانند دوربین گوشی، نمایشگر و حتی باتری را جدا کرده و ارتقا دهند.
هدف اصلی تیم سازنده گوشی هوشمند Ara ساخت دستگاهی است که تهیه گوشی های هوشمند را برای میلیون ها انسانی که توانایی خرید گوشی های گران قیمت را ندارند میسر می کند.
طبق این گزارش یک سال تا اتمام زمان این پروژه زمان باقی مانده و قرار است این گوشی به محصولی برای مردم عادی تبدیل شود. در صورت اجرای این پروژه صنعت گوشی های هوشمند به کلی دگرگون می شود و از این رو شاهد روش های جدید تولید، روش های متنوع خرید و فروش گوشی ها و راه های جدیدی برای مشتریان گوشی های هوشمند برای شخصی سازی هرچه بیشتر گوشی ها خواهیم بود.
همچنین براساس اعلام پایگاه فناوری ENGADGET یکی از محققان این پروژه معتقد است که این شرکت برنامه هایی برای استفاده از این ماژول ها در تولید دیگر ابزارهای دیجیتالی دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :