آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50358
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:49
تعداد بازدید : 877

رییس هیات مدیره کانون زنان بازرگان ایران

دولت مشارکت زنان در اقتصاد را ارتقا دهد

ریس هیات مدیره کانون زنان بازرگان ایران در نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار که در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی در حال برگزاری است، فعالیت های این کانون را تشریح کرد.

 فناوران- اخوان گفت: کانون زنان بازرگان ایران در سال 90 با همت و کمک جمعی از زنان بازرگان و با کمک اتاق بازرگانی ایران ثبت شد و تشکیل مجمع داد.  این کانون اولین تشکل اقتصادی زنان محسوب می شود و خانه فعالیت زنانی است که در حوزه کار آفرینی و صنعت فعالیت می کنند.وی درباره اعضای این کانون گفت: اعضای ما را زنانی تشکیل می دهند که کارت بازرگانی یا کارت عضویت کانون های زیر مجموعه اتاق بازرگانی ایران را دارند و هدف ما در این میان، توانمند سازی زنان در حوزه های مختلف افتصادی است و کار ما از سال 91 با سامان دهی سند استراتژیک کانون و راه اندازی سایت شروع کردیم و از سال 90 ضمن معرفی کانون به سازمان های خصوص و دولتی، تشکل های استانی را تشکیل دادیم.
این فعال اقتصادی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر کانون در 9 استان نمایندگی دارد که هر کدام در حال عضوگیری هستند.
زهرا اسلامی نایب رییس کانون زنان بازرگان ایران هم گفت: هیچ تغییر بنیادین و زیرساختی به صورت کوتاه مدت امکان پذیر نیست و حرکت ما در تلاش برای بالا بردن حضور زنان و بالا بردن مشارکت آن ها مثبت بوده، اما زیرساخت هایی لازم است که دولت و مجلس به عنوان حمایت کننده باید به حال وضعیت مشارکت زنان در اقتصاد فکر کنند. 
وی تاکید کرد: از دولت آقای روحانی می خواهیم که از NGO ها حمایت کند و تنها راه اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی، اعتماد به بخش خصوصی است.
او ادامه داد: مطالبه ما از وزارت صنعت و دولت به عنوان نیمی از جمعیت زنان، تدوین آیین نامه ویژه برای زنان است. همچنین تقاضا داریم که تسهیلات بانکی ویژه ای به زنان داده شود تا مشارکت زنان در صنعت و اقتصاد افزایش بیابد
بر اساس این گزارش در این دوره از نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار که با حضور زنان کارآفرین فعال حوزه های صنعت، معدن، تجارت و هنر در بخش دولتی و خصوصی برگزار شد، بانوان مدیر عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران نیز در غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندی زنان در این حوزه را معرفی کردند.در عین حال مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیز با ارایه و معرفی سایت و نرم افزارهای مرتبط با حوزه بانوان در این نمایشگاه حضور دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :