آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50330
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:1
تعداد بازدید : 721

به جز برقراری ارتباط تلفنی

دولت قانونا الزامی به ارایه خدمات ICT ندارد

معاون مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر اینکه ارایه خدمات پایه و تعهدی در فضای مجازی نیازمند بازنگری است گفت: تنها خدمت پایه رسمی که در قانون خدمات کشوری برای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضای مجازی به مردم دیده شده، ارایه "ارتباط تلفنی" است.
ایرنا -  سعید مهدیون افزود: وقتی درباره موضوع فضای مجازی صحبت می کنیم بسیاری از محتوا ها می تواند در زمره حقوق مردم قرار گیرد اما این موضوع تاکنون به صورت جدی بررسی نشده است. 
وی افزود: قرار است در کمیسیون عالی تنظیم مقررات، مقرراتی را به تصویب برسانیم که در آن، خدمات پایه برای فضای مجازی تعریف شده باشد و این خدمات، تمامی ابعاد محتوایی، تکنیکی و ارتباطاتی را در برگیرد. 
معاون مرکز ملی فضای مجازی توضیح داد: برای مثال پست الکترونیکی اگر جزو حقوق مردم شود دولت و سایر نهاد ها تکلیف دارند به همه مردم خدمات پست الکترونیکی برسانند و مکانیزمی برای آن تعریف کنند. 
به گفته مهدیون، برخی خدمات دولتی در فضای مجازی مانند خدمات ۲۴ ساعته و موارد مشابه، می تواند به صورت خدمات پایه تعریف شود. 
وی پیش بینی کرد تدوین مقررات جدید در رابطه با خدمات پایه فضای مجازی تا پایان سال جاری به اتمام برسد. 
معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: بعد از اتمام مرحله تعریف مقررات، متولیان ارایه هرکدام از خدمات پایه مشخص می شود و باید هماهنگی های لازم میان متولیان صورت گیرد. 
مهدیون، رونق بازار فناوری اطلاعات و تولید محتوا در ابعاد مختلف را از نتایج مورد انتظار مقررات آتی فضای مجازی برشمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :