آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5031
تاریخ انتشار : 25 دی 1390 1:37
تعداد بازدید : 537

عکاسی که فیلمبرداری هم می کرد

سعید صادقی در سال 1332 در شهر تبریز به دنیا آمد و عکاسی را از دوران انقلاب اسلامی در سال 1357 آغاز کرد. او با سمت عکاس و خبرنگار روزنامه، دوران جنگ کار خود را آغاز کرد. سپس مدتی را در حوزه سینمای کشور با عنوان دستیار فیلمبردار و مدیر فیلمبرداری در فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی حضور داشت که از جمله فیلم هایی که در آن مدیر فیلمبرداری بوده می توان به پایان کودکی، مرگ سیاوش و آخرین روز تابستان اشاره کرد.

وی پس از جنگ ایران و عراق، نمایشگاه نیمه پنهان جنگ را با همکاری یک عکاس عراقی برگزار کرد. مستند بلگراد و کارگردانی و فیلمبرداری هفت قسمت از مجموعه مستند جنگ با نام "هفت زخم از دفاع مقدس" از دیگر فعالیت‌های هنری او به شمار می‌رود.
صادقی تا کنون دهها نمایشگاه عکس اختصاصی برپا کرده و در نمایشگاه‌های گروهی بسیاری نیز شرکت داشته از جمله موضوعات نمایشگاه‌های او می توان به :جنگ، کودکان، ایران امروز و زنان ایران اشاره کرد.
وی عضو شورای سیاست گزاری و دبیر علمی دوسالانه عکاسی معاصر جهان اسلام فرهنگستان هنر است و به عنوان ارزشیاب و تعیین کننده درجه هنری هنرمندان متقاضی در رشته عکاسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایفای خدمت می کند.
سعید صادقی در سال 1385 نشان شجاعت و در سال 1386 نشان درجه یک هنری شورای انقلاب فرهنگی را از آن خود کرد.
از جمله سوابق او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 دریافت جایزه بزرگ یونسکو -1367 و دریافت جایزه ویژه جشنواره سینمای جوان در موضوع دفاع مقدس -1366
 کاندید بهترین فیلمبرداری در دوازدهمین دوره جشنواره فجر برای فیلم عاشقانه و دیپلم افتخار بهترین فیلمبردار در جشنواره فیلم کودکان برای فیلم دختران گلاب -1375
عضو هیات داوران تبلیغات عکس و پوستر و آنونس در دوازدهمین و چهاردهمین جشنواره فیلم فجر عضو هیات داوری عکس و تبلیغات جشنواره زن سال 1377 عضو هیات داوران عکس مطبوعات در سه دوره جشنواره مطبوعات
منبع: iranartphoto.com


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :